אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: יד freak מדהימה
Ask Sally: יד freak מדהימה

Ask Sally: יד freak מדהימה

פורסם ביום: 06.07.2017; עודכן ביום: 19.03.2022

קהל היעד:

2015-12-12_115247

כעת בסדרה Ask Sally הכתבה התשעים ושתיים " יד freak מדהימה "

שאלה:

ב-rubber bridge, מזרח / מערב קבלו את הידיים:

2017-07-06_071301

מזרח, ה-dealer, פתח ♣1 ומזרח / מערב שיחקו בחוזה ♣5, וביצעו 13 לקיחות. את יכולה להשיב לי?

1. מהם הסיכויים להחזקת ידו של מערב?

2. משחקים Acol פשוט, איך צריך להכריז כדי להגיע ל- 7? לכל אחד כאן היתה גרסה אחרת.

תשובה:

1.איזו יד נהדרת. עם זאת, הסיכויים להחזקה שלה הם כמו הסיכויים של מערב להחזיק בכל יד אחת אחרת. על פי האנציקלופדיה הרשמית של הברידג', ברגע שידו של ה-dealer ידועה [ואני מניחה ש-pips (הקלפים בין 2 ל-9) אלה היו באמת קלפים נמוכים ומדויקים], אז הסיכויים של הדומם לקבלת היד הספציפית הם 8,122,425,444 ל-1.

2. איך המכרז צריך ללכת? אני לא מופתעת, שלכל אחד יש גרסה אחרת. הנה שלי:

2017-07-06_074136

זה יהיה נורמלי עבור מערב להציג את ה-hearts, יותר כי הוא רוצה לעשות הכרזה מחייבת מאשר מכל סיבה אחרת. אין ספק כי ב-rubber bridge (וגם עבור משחקי זוגות רבים) 3NT יהיה rebid של הפותח (אם כי הסגנון המודרני הוא עבור 2NT להראות 18-19HCP).אין צורך להיכנס לפאניקה עכשיו. הכרזה פשוטה של 4 היא מחייבת וניסיון לסלאם ב-clubs. בהמשך שלוש הכרזות cue-bids, ועכשיו זה יהיה סביר לנסות Grand slam. מזרח לא היה מכריז cue-bid עם סדרת clubs גרועה מאוד, אז מפסיד ב-club הוא לא סביר, וכאשר מזרח ידוע להחזיק A של hearts, במקרה הרע ביצוע חוזה Grand slam עשוי להיות תלוי בחלוקה 2-2 של סדרת ה-herats (כאשר במזרח יש A-x-x) והוא צפוי להחזיק חלוקה טובה יותר מזה.

בעולם האמיתי, עם זאת, אני בטוחה כי מערב היה דואג לשמור את היריבים מחוץ לחוזה ה-spades שלהם והייתה לי קצת אהדה לקפיצה ישירה ל-6 מעל 1.

הכתבה הבאה: "  קפיצת התאמה "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י bridgehands, בהתייחס לחלוקות " רגילות ": נכון, חלק מהשחקנים מעדיפים לא לבזבז הרבה זמן במחשבה על "ידיים חריגות" בהתחשב בעובדה ששילובי שישה-חמישה קלפים באים רק ב-1.4 אחוז מהזמן (6-5-1-1 ו-6-5-2-0 קורים רק ב-0.7 אָחוּזים). בניתוח " freak hands " שחקנים חכמים תמיד שוקלים את איכות הסדרה; Losing Trick Count; פתיחות השותפים בהתחשב בהתאמה, cover cards וקלפים מכובדים.

לקישור לכתבה " ידי גולאש-Goulash במשחק הברידג' " – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " How Should You Bid a Freak Hand? by Julian Pottage ": ההגדרה הרשמית של freak hand משתנה. יש אומרים: כל יד עם void או שני singletons. אחרים אומרים יד עם 8-קלפים לפחות בסדרה אחת או 11-קלפים ב-2 סדרות.

לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבה " לקראת הכרזת סלאם " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " קונבנציית Control Asking Cue-bids " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Even the experts can botch the bidding of freak hands " (עמ' 29) – לחץ כאן

ולסיום, טיפ מספר 27 של Sam Golden : כאשר יש לך freak hand, זכור כי הסדרות הולכות להתחלק קשה בידי היריבים. וגם: אם ידך והיד בדומם הינן חלוקתיות מאוד עם singleton בכל אחת מ-2 הידיים, צפה שגם ידי היריבים יהיו חלוקתיות באופן מוזר.

מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות