אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: יד freak מדהימה
Ask Sally: יד freak מדהימה

Ask Sally: יד freak מדהימה

פורסם ביום: 06.07.2017; עודכן ביום 08.01.2019

קהל היעד:

2015-12-12_115247

כעת בסדרה Ask Sally הכתבה התשעים ושתיים " יד freak מדהימה "

שאלה:

ב-rubber bridge, מזרח / מערב קבלו את הידיים:

2017-07-06_071301

מזרח, ה-dealer, פתח ♣1 ומזרח / מערב שיחקו בחוזה 5, וביצעו 13 לקיחות. את יכולה להשיב לי?

1. מהם הסיכויים להחזקת ידו של מערב?

2. משחקים Acol פשוט, איך צריך להכריז כדי להגיע ל- 7? לכל אחד כאן היתה גרסה אחרת.

תשובה:

1.איזו יד נהדרת. עם זאת, הסיכויים להחזקה שלה הם כמו הסיכויים של מערב להחזיק בכל יד אחת אחרת. על פי האנציקלופדיה הרשמית של הברידג', ברגע שידו של ה-dealer ידועה [ואני מניחה ש-pips (הקלפים בין 2 ל-9) אלה היו באמת קלפים נמוכים ומדויקים], אז הסיכויים של הדומם לקבלת היד הספציפית הם 8,122,425,444 ל-1.

2. איך המכרז צריך ללכת? אני לא מופתעת, שלכל אחד יש גרסה אחרת. הנה שלי:

2017-07-06_074136

זה יהיה נורמלי עבור מערב להציג את ה-hearts, יותר כי הוא רוצה לעשות הכרזה מחייבת מאשר מכל סיבה אחרת. אין ספק כי ב-rubber bridge (וגם עבור משחקי זוגות רבים) 3NT יהיה rebid של הפותח (אם כי הסגנון המודרני הוא עבור 2NT להראות 18-19HCP).אין צורך להיכנס לפאניקה עכשיו. הכרזה פשוטה של 4 היא מחייבת וניסיון לסלאם ב-clubs. בהמשך שלוש הכרזות cue-bids, ועכשיו זה יהיה סביר לנסות grand slam. מזרח לא היה מכריז cue-bid עם סדרת clubs גרועה מאוד, אז מפסיד ב-club הוא לא סביר, וכאשר מזרח ידוע להחזיק A של hearts, במקרה הרע ביצוע חוזה grand slam עשוי להיות תלוי בחלוקה 2-2 של סדרת ה-herats (כאשר במזרח יש A-x-x) והוא צפוי להחזיק חלוקה טובה יותר מזה.

בעולם האמיתי, עם זאת, אני בטוחה כי מערב היה דואג לשמור את היריבים מחוץ לחוזה ה-spades שלהם והייתה לי קצת אהדה לקפיצה ישירה ל-6 מעל 1.

הכתבה הבאה: "  קפיצת התאמה "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

עפ"י bridgehands, בהתייחס לחלוקות " רגילות ": נכון, חלק מהשחקנים מעדיפים לא לבזבז הרבה זמן במחשבה על "ידיים חריגות" בהתחשב בעובדה ששילובי שישה-חמישה קלפים באים רק ב-1.4 אחוז מהזמן (6-5-1-1 ו-6-5-2-0 קורים רק ב-0.7 אָחוּזים). בניתוח " freak hands " שחקנים חכמים תמיד שוקלים את איכות הסדרה; Losing Trick Count; פתיחות השותפים בהתחשב בהתאמה, cover cards וקלפים מכובדים.

לקישור לכתבה " ידי גולאש-Goulash במשחק הברידג' " – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " How Should You Bid a Freak Hand? by Julian Pottage ": ההגדרה הרשמית של freak hand משתנה. יש אומרים: כל יד עם void או שני singletons. אחרים אומרים יד עם שמונה קלפים לפחות בסדרה אחת או אחד עשר קלפים בשתי סדרות.

לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבה " לקראת הכרזת סלאם " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " קונבנציית Control Asking Cue-bids " – לחץ כאן

ולסיום, טיפ מספר 27 של Sam Golden : כאשר יש לך freak hand, זכור כי הסדרות הולכות להתחלק קשה בידי היריבים. וגם: אם ידך והיד בדומם הינן חלוקתיות מאוד עם singleton בכל אחת משתי הידיים, צפה שגם ידי היריבים יהיו חלוקתיות באופן מוזר.

מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות