אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: רשות ל-Overcall עם סדרת 4 קלפים
Ask Sally: רשות ל-Overcall עם סדרת 4 קלפים

Ask Sally: רשות ל-Overcall עם סדרת 4 קלפים

פורסם ביום: 29.11.2018; עודכן ביום: 02.09.2023

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה ושלושים ושתיים " רשות ל-Overcall עם סדרת 4 קלפים

שאלה:

האם מותר להכריז overcall מעל ההכרזה של RHO-היריב מצד ימין עם סדרת 4-קלפים ו-8 HCPs – שרובם נמצאים בסדרה המוכרזת?

תשובה:

זה מותר, עפ"י חוקי-כללי המשחק, להכריז overcall עם מה שאתה רוצה. בין אם זה חכם או לא, זה עניין אחר. ישנן 4 סיבות עיקריות:

1. כדי להכריז את החוזה הניתן לביצוע בעצמך;

2. כדי לסייע-לכוון השותף עם הובלת הפתיחה שלו;

3. להפריע למכרז היריבים;

4. לסלול את הדרך להקרבה.

אם סיבה מספר 1 לא תופסת, אז אתה צריך לוודא כי, מתוך 3 הנותרות, לפחות 2 סיבות חלות. לכן זה יכול לעבוד טוב להכריז overclall עם סדרת 4 קלפים חזקה. אבל רק אם ה-RHO שלך פתח בסדרת minor (אחרת סביר להניח כי אתה תהיה אחד השחקן בהובלה בכל מקרה). ככל שאתה לוקח יותר טווח הכרזה מהיריבים שלך זה טוב יותר, יותר מדי. לכן, הכרזות של 1 מעל 1 עשויות לעבוד טוב יותר מאשר הכרזות של 1 מעל 1, או 1 מעל 1. בנוסף, היות והשותף סביר שיעלה אותך יותר, ללא vידיעה שיש בידך רק 4-קלפים בסדרה, עשוי בהחלט להחליט להקריב, עדיף לך לשקול בכלל סוג זה של פעולה רק כאשר אתם נמצאים במצב של פגיעות נוחה.

בדרך כלל הייתי ממליצה ל-overcalling בגובה אחד עם 4-קלפים רק כאשר יש בידך סדרה טובה, ערכי פתיחה אבל עם צורת יד לא מתאימה להכרזת Takeout double ולא יכול ל-overcall 1NT כי ידך או חלשה מדי או ללא עוצר.

הכתבה הבאה: " שינוי של סדרה לאחר Takeout double "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י הכתבה " הכרזות Overcall עם רביעייה ":

המטרה: הכרזת Overcall בגובה-1 עם סדרה טובה של 4-קלפים מאפשרת לשותפות להיכנס למכרז לפני שהיריבים ימצאו התאמה בסדרה או יגיעו לחוזה משלהם.

כאשר אנו מכריזים overcall עם סדרת 4-קלפים אנו לעתים קרובות נסיים בהתאמת 4-3. על מנת לשחק טוב בהתאמת 4-3 חשוב לעשות את כל החיתוכים בצד של 3 -הקלפים, ולא בצד של 4-הקלפים. זה אומר שאנחנו רוצים לחשוב באיזה סדרה היריבים צפויים להוביל ועכשיו המשחק צפוי ללכת. אם אנחנו מכריזים overcall עם סדרת 4-קלפים קלפים וזוכים במכרז, היריב מצד שמאל-LHO שלנו צפוי להוביל את הסדרה של השותף שלו (לעתים קרובות סדרת הפתיחה של היריב). לכן, הסדרה של היריב מצד ימין-RHO היא זו בה אנחנו צריכים להתמקד ביותר.

לקישור לכתבה באתר " מגזין ברידג'-טיפים וכתבות " – לחץ כאן

עפ"י " Larry Cohen seminars-Four-Card Overcalls ": יש שחקנים שמזלזלים בהכרזת overcall עם סדרת 4-קלפים אבל הם מודים שמדי פעם הם עושים את זה כשאף אחד לא מסתכל. למה הם עושים את זה? הם עושים את זה כי יש להם שיקול דעת טוב ומזהים מתי זה הדבר הנכון לעשות. התלונה העיקרית היא שזה יערער את ההערכה של השותף שלי כמה קלפים בסדרת השליט יש בידי. ובכן, זה עובד ל-2 הכיוונים. זה אמור לערער גם כן את הערכת היריבים כמה קלפי שליט יש בידי. בלבול שווה.

ומה לגבי שותפו של ה-overcaller, כיצד להגיב ל-overcall אפשרי עם סדרת 4-קלפים?: אם יש בידך תמיכה של 4-קלפים, עליך להעלות בוודאות בהנחה שיש בידך ערכים תקינים. אם יש לך תמיכה של 3-קלפים, בצע את השינוי הזה. אל תעלה עם ערכי מינימום אם יש בידך 3-קלפים נמוכים בסדרת השותף.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י rpbridge: עם ידיים של 13-18 נקודות וסדרת 4-קלפים (לפחות K-Q-J-x) זה בסדר להכריז overcall בגובה-1 אם אין הכרזה אחרת מתאימה.

לקישור – לחץ כאן

שים לב לאמירתו של Marshall Miles בספרו " (Competitive Bidding in the 21st Century (2000 " : הכרזות overcalls בגובה-1 עם סדרת 4-קלפים הופכות יותר ויותר פופולריות. אבל הן מסוכנות, אלא אם כן אתה מאמץ גישה ממושמעת.

עפ"י הכתבה " Four card overcall " : שימו לב כי overcalls עם סדרת 4-קלפים הם בהחלט בתוך הסכמי השותפות. הם לא תכופים, אבל גם הם לא בלתי מתקבלים על הדעת.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " האם אפשר להכריז הכרזת overcall עם ארבעה קלפים בסדרה? " – לחץ כאן

שים לב לטיפ 578 של Harold Schogge: אל תכריז overcall עם סדרת 4-קלפים אלא אם כן יש לך AKQ או KQJ בסדרה אתה נואש לבקש מהשותף להוביל בסדרה זו.

 מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות