אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: שינוי של סדרה לאחר Overcall
Ask Sally: שינוי של סדרה לאחר Overcall

Ask Sally: שינוי של סדרה לאחר Overcall

פורסם ביום: 09.01.2019; עודכן ביום: 02.09.2023

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה ושלושים וארבע " שינוי של סדרה לאחר Overcall 

שאלה:

מה המשמעות המדויקת של תגובת שינוי הסדרה לאחר overcall. האם זה מראה חוסר תמיכה בסדרה של ה-overcaller וסדרה חזקה? האם היא מחייבת? האם זה משנה אם ה-Overcall הוא פשוט או בקפיצה חזקה?

תשובה:

מעל overcall בקפיצה חזקה כל השינויים בסדרה צריכים להיות מחייבים לסיבוב אחד. השותף הראה סדרה טובה ויד חזקה, ולכן אין צורך להציל אותו. ההכרזה פשוט מציעה סדרת שליט חלופית. ה-overcaller צריך להעלות אם הוא יכול, או ל-rebid No-Trumps, או rebid בסדרתו שלו אם ידו חזקה מספיק ולא צריך תמיכה – עם קפיצה, עם מקסימום או עם התאמה חלקית עבור הסדר של השותף. מעל overcall פשוט יש פחות הסכמה בין המומחים.

עם זאת, בבריטניה נהוג לשחק כי שינוי של סדרה הוא בונה-קונסטרוקטיבי אך לא מחייב, כלומר, השותף עשוי לעבור עם overcall מינימאלי. כך שינוי הסדרה יכול להתבצע עם עד ערכי הכרזת פתיחה עם סדרה הגונה של 5-קלפים. שחקנים רבים אוהבים לשחק את השינוי הזה של הסדרה כמחייב אבל מעולם לא מצאתי (Sally) את זה הכרחי.

הכתבה הבאה: " תגובה ל-Takeout Double "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י כתבתו של Larry Cohen בכותרת " After the Opponents Overcall " : הכרזות סדרות חדשות על ידי המשיב מבטיחות 5 או יותר קלפים, למעט כאשר היריבים overcall 1 עם 1 ואנחנו משיבים 1 או1. הכרזות סדרות חדשות בגובה-3 (לא בקפיצה) הן מחייבות למשחק מלא.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " Responder’s Actions When Right-Hand Opponent Overcalls ": הכרזת סדרה חדשה על ידי המשיב היא מחייבת לאחר overcall ודורשת לפחות 10HCP ובגובה-3 יד חזקה יותר.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י avirosenthalbr: לאחר התערבות היריבים: הכרזה שנייה המראה יד חזקה כאשר יריב מכריז הכרזת התערבות ניתן להראות יד חזקה. הכרזות כאלה הן החלפת סדרה בגובה גבוה יותר, למשל: אתם פותחים ♣1. היריב מכריז ♠1 ואתם מכריזים 2 אחרי שהשותף שלכם הכריז Pass.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י אילנה לונשטיין החלפת סדרה בגובה 3 של המשיב לאחר overcall של היריב, מחייבת למשחק מלא – 3NT.

עפ"י טיפ מספר 12 של Eddie Kantar: אחרי ששותפך פותח 1 או 1 ויש התערבות overcall, קפיצת cue-bid על ידי המשיב מראה Singleton בסדרה של היריב, תמיכה של לפחות 4 קלפים בסדרת השותף בתוספת המינימאלית של 14-15 נקודות תמיכה. זה ניסיון סלאם קל. נאמר ששותפך פותח 1 והיד הבאה מכריזה ♣2 ואתה מחזיק בידך: AJ87 KQ43 Q1098 ♣ 3. עם 15 נקודות תמיכה, קפוץ ל-♣4 מה שהופך קל יותר לשותפך להעריך את ידו.

עפ"י austinbridge:

  1. אם אתה מכריז סדרה חדשה בגובה-2, יש בידך מינימום של +9 נקודות ולפחות סדרה סבירה של 5-קלפים כאשר אתה מכריז Major. הכרזה זו מחייבת לסיבוב אחד אבל לא מבטיחה re-bid אם השותף מכריז 2NT או re-bids הסדרה המקורית שלו.
  2. אתה מכריז ללא קפיצה סדרה חדשה בגובה-3 יש בידך לפחות +11 נקודות וסדרת 5 או יותר קלפים. זה מחייב אבל אתה יכול לעצור ב-4 בסדרת ה-minor של הפותח.

הערה: אם יש בידך 6-קלפים טובים או יותר בסדרה, או חלוקת-יד מצוינת, אתה יכול להכריז עם פחות מהמינימום של HCP – אבל היה מודע לכך שהשותף יכול להכפיל את היריבים מאוחר יותר במכרז, מצפה כי בידך קצת כוח הגנתי.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?New suit on the 2-level after overcall What is standard near you " בפורום BBO – לחץ כאן

ולהשלמת התמונה:

עפ"י הכתבה " הכרזות Overcall – כתבה שלישית " תשובות השותף-המשיב ל- Overcall בגובה 1 ":

  1. החלפת סדרה בתשובה ל- Overcall: אתה יכול להחליף סדרה כשידך חלשה רק אם יש לך Singleton בסדרת השותף וסדרה חזקה של 6-קלפים משלך. כשאתה בספק, סמוך על שותפך.
  2. הכרזת סדרה חדשה בתשובה ל-Overcall מיועדת בעיקר לידיים שאין בהן התאמה ב-Major.

לקישור – לחץ כאן

ובנושא הכרזות שותפו של ה-overcaller, עפ"י כתבתו של David R. Glandorf באתר " האיגוד האמריקני של מורי משחק הברידג' ":

  1. ההכרזה הפשוטה של סדרה חדשה היא ניסיון לשפר את החוזה – ללא עניין במשחק מלא ואינה מחייבת.
  2. הכרזה בקפיצה בסדרה חדשה מתחת למשחק מלא היא הזמנה חזקה למשחק מלא – בדרך כלל ב-Major ותמיד מראה סדרה טובה משלך של +5 קלפים.
  3. קפיצה למשחק מלא בסדרה חדשה עשויה להיות הכרזת מנע או pre-emptive (בכוונה לבצע) – בהחלט לא עניין בסלאם.
  4. הכרזות No-Trump מתחת למשחק מלא הן הזמנות למשחק מלא – מבטיחות לפחות עוצר אחד בסדרת ההכרזה של היריבים ושוללת תמיכה בסדרת ה-overcaller אם זאת היתה ב-Major,

לקישור – לחץ כאן

לקישור לשיעורו של Bernard Magee בכותרת " The Overcallers Partner " – לחץ כאן

ולסיום, קישורים לשיעורים ב-youtube:

לקישור לשיעור " Changing suit after an overcall " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " קיו ביד כתשובה של משיב חזק לאוברקול " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות