אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: תגובה ל-Takeout Double
Ask Sally: תגובה ל-Takeout Double

Ask Sally: תגובה ל-Takeout Double

פורסם ביום: 05.02.2019

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה ושלושים וחמש " תגובה ל-Takeout Double 

שאלה:

החזקתי את היד הבאה:

2019-01-30_090308

היריב מצד שמאל LHO שלי פתח 1 והשותף הכפיל ל-take-out. אני חושב שרוב שחקני המועדון היו מכריזים 1 ביד הזאת, אבל אולי קפיצה ל-2 תהיה טובה יותר. מה תהיה הכרזת המומחה?

תשובה:

הדרך שבה מומחים נוטים להכריז היא די זהירה עם ידיים מאוזנות. הם אוהבים לשמור על הכרזות נמוכות אם הם חושבים כי משחק מלא לא סביר, כך, למשל, הם לא מתאמצים כדי להעלות פתיחת 1NT ל-2NT כי אם השותף יעבור אז הוא עלול ליפול ב-2NT. במצבים תחרותיים ברמה נמוכה הם לעתים קרובות בוחרים להגן כאשר יש להם ידיים מאוזנת. עם זאת, כאשר יש לבצע ניחושים על איך הידיים מתאימות, אז הם נוטים להכריז עד קצה גבול היכולת.

אני חושבת כי מומחים רבים היו משיבים 4 להכרזת take-out double של שותפך, מה שמרמז על החזקת spade סבירה. הסיבה לכך היא כי זהו ניחוש מוחלט לגבי כמה ערכים יהיו בסדרת ה- של השותף. מול ידיים מינימליות רבות 4 יהיה פחות או יותר הימור, אבל זה יכול להיות משחק נכון מול ידיים חזקות יותר. אז מה הטעם לבקש השותף לעזור לך לשפוט (על ידי הכרזות מתחת ל-4), כאשר אין לו מושג על סוג היד שלך?

באופן דומה, אתה כמעט ולא תמצא מומחים המבצעים העלאה מזמינה בקפיצה של הכרזת הפתיחה של השותף עם יד של singleton (אלא אם כן יש להם את השיטות להראות singleton). השותף יכול לעבור עם מינימום ללא ערכים בסדרת ה-singleton או שהוא יכול להמשיך הכריז עם מקסימום ללא התאמה. אין טעם לשאול את דעתו אם הוא לא יודע על היד שלך. לדעתי, רק מתחיל יתפשר על תגובת 1. אם אתה מעריך את היד בשיטת ספירת לקיחות מפסידות, יש שבעה או אולי שבעה וחצי מפסידים (תלוי במספר המפסידים שאתה סופר עבור Q-x-x ו- A-J-x-x-x בסדרות שהשותף הכריז). עם יד של שבעה מפסידים מול ערכי הפתיחה (אשר ה-take-out double מראה) היית מצפה להיות מסוגל לבצע את המשחק כאשר יש לך התאמה ב-Major.

הכתבה הבאה: " הכרזת Re-bid קשה "

לקישור לכתבה " היחלצות מצרה צרורה " – לחץ כאן

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

לקישור לכתבה " הכרזות אחרי Double של היריב על הכרזת השותף הפותח והכרזות Re-Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה "הכל אודות – Double/Redouble/Take Out Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " הכרזות בקפיצה במשחק הברידג' " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " הכרזות הזמנה למשחק מלא " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות