אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Duck (התחמק) בשלב מוקדם כאשר אתה קצר בכניסות

Duck (התחמק) בשלב מוקדם כאשר אתה קצר בכניסות

פורסם ביום: 01.02.2012; עודכן ביום: 03.01.2024

זהו טיפ מספר 35 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

הטיפ

Duck (התחמק) בשלב מוקדם כאשר אתה קצר בכניסות ליד עם הסדרות הארוכות.

הביאור:

סדרות ארוכות שימושיות מאוד בחוזי NT-הן יוצרות לקיחות נוספות. אבל ע"מ להרוויח מהן עליך להיות מסוגל להגיע ליד המכילה אותן. כאשר אתה רואה סדרה ארוכה ביד החלשה, היה ממוקד כיצד לשמור כניסות ע"מ להגיע אליה.

Duck=לשחק קלף נמוך ולתת ליריב לזכות למרות שבידך קלף בכיר היכול לזכות בלקיחה.

המבצע או המגן נוקט בהתחמקות, בעיתוי הנכון, במטרה למנוע נתק בין ידו לבין היד השנייה.

תן לכותב להראות לך כמה סדרות בנפרד לפני שתראה את החלוקה המלאה:

אין לך כניסות ליד בדרום, כך שאם אתה משחק את הסדרה מלמעלה ( A ו-K ) ולאחר מכן הסיבוב השלישי, תאבד את הלקיחה השלישית למרות שביססת את 2 קלפי ה-diamonds האחרונים, לא תהיה לך שום דרך להגיע אליהם.

לקחת את זה בחשבון, טקטיקה טובה היא לעכב בסיבוב מוקדם כדי לשמור על תקשורת בין 2 הידיים. לכן הרשה ליריבים שלך לנצח את הלקיחה הראשונה ב-diamonds  אבל לאחר מכן עליך לשחק את ה-A ואת ה-K בסיבובים השני והשלישי, וכאשר כל ה-diamonds הנותרים ייפלו, אתה עדיין ביד בדרום על מנת לשחק את 2 הקלפים הזוכים שלך ב-diamonds.

טכניקה זו פועלת גם עם סדרה מעט יותר קצרה, כפי שמודגם כאן:

סדרת club זו דומה מאוד לסדרת ה-diamonds לעיל, אך ללא כניסות מחוץ לסדרת ה-club ליד בדרום אתה עדיין יכול לייצר לקיחה נוספת עם עיכוב מתוזמן היטב. הפעם תצטרך להסתמך על חלוקה ברת מזל בסדרה, אבל זה הסיכוי היחיד שלך ללקיחה נוספת. שוב אם אתה גובה את ה-A וה-K שלך ולאחר מכן משחק בסיבוב השלישי, לא תהיה לך שום דרך להגיע ל-5 המבוסס שלך. אם אתה משחק במקום נמוך מ-2 הידיים בתחילה, אז אתה יכול לנצח את הסיבוב השני והשלישי עם ה-A ו-K, ולהישאר ביד  בדרום כדי לזכות ב-club האחרון שלך.

התחמקות בסדרה כדי לשמור על תקשורת היא הרגל טוב לרכוש. זה דורש תכנון, שרובו צריך להתבצע בלקיחה הראשונה-אם אתה משחק מהר מדי זה יכול להיות מאוחר מדי. נסה את החלוקה הזאת:

אתה הכרוז בחוזה 1NT ואתה מקבל הובלת  K.

4 לקיחות מלמעלה והשאר נראה מכוער! יש סיכוי קטן ללקיחות נוספת ב-2 הסדרות הארוכות שלך, אבל סדרת ה-hearts שלך חלשה מאוד , כך שהוא יהיה חייב להיות. clubs. עם זאת, אין כניסה לסדרת ה-club מלבד הסדרה עצמה. אתה צריך קצת מזל, אבל זה הסיכוי הטוב ביותר שלך. אתה צריך לקוות כי סדרת ה-clubs  מתחלקת 3-3  וכי למזרח יש את ה-K, אבל זה לא הכול: זה לא טוב לקחת העקיפה ב-club כי גם אם היא מצליחה לא יהיו לך שום כניסות לסדרה. התשובה, כפי שהמחבר בטוח שאתה יכול לנחש, היא לשחק נמוך מ-2 הידיים בסיבוב הראשון של clubs, אז כאשר אתה בסופו של דבר תקבל שוב את ההובלה, תוכל לקחת את העקיפה, תשאיר אותך ביד ימין ליהנות מכול הסדרה.

החלוקה המלאה היא:

באמצעות השימוש בכלל של ה-7 ( טיפ 32 ) אתה מעכב סיבוב spade אחד וזוכה בשני, ואתה משחק בדיוק כמו שתכננת לעיל: club נמוך מ-2 הידיים. מערב זוכה ב-9 שלו ויכול לגבות את כל ה-spades שלו, אבל אתה יכול לזכות במעבר שלו עם ה-A בדומם ולשחק club שני עם הוספת ה-Q שלך, כאשר זה מחזיק את הלקיחה, אתה יכול לגבות את ה-A ולנשום אנחת רווחה כאשר המכובדים נופלים. אתה לוקח 2 לקיחות club נוספות ומצליח בביצוע החוזה שלך.

חלוקה זו מראה עוד גורם חשוב של משחק 1NT: אתה לא צריך להיות כל כך מודאג לגבי ההגנה על ביסוס סדרה אחת, אבל צריך לנסות למנוע את זה לקרות ב-2 סדרות. כעיקרון אתה יכול להרשות לעצמך להפסיד 6 לקיחות, כך שאין צורך גדול כדי לסכל את ביסוסה של סדרת ה-spade ובכך אתה לא צריך לחשוש ולוותר על הובלה ב-clubs – ארבע ללקיחות ב-spade הן ניתנות לניהול.

משחקי שמירה על כניסה נפוצים באופן מפתיע והם צריכים להיות קלים לזיהוי, אם כי אולי לא כל כך פשוטים לביצוע! בכל פעם שאתה רואה סדרה ארוכה ביד החלשה ההתמקדות שלך צריכה להיות איך אתה הולך לבסס את הסדרה ולהגיע אליה. כמובן, זה לא בעייתי כל כך אם הסדרה הארוכה היא ביד החזקה, כי יהיו הרבה כניסות כדי  להצליח בכך.

מקור: MrBridge-B. Magee  תרגום ועריכה: גבי לוי

לקישור לכתבה " התחמקות (Ducking) במשחק הברידג' " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " כניסות ומעברים במשחק ללא שליט – No Trump ובמשחק בסדרה " – לחץ כאן

הטיפים של Harold Schogger:

2023-04-08_122650

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012-2024

אודות Gabi

סגור לתגובות

למעלה

תפריט נגישות

נגישות