אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Maximal (Overcall) Double
Maximal (Overcall) Double

Maximal (Overcall) Double

פורסם ביום: 03.04.2021; עודכן ביום: 03.04.2024

קהל היעד:

2015-12-12_115247

וכעת, כתבה חדשה " Maximal (Overcall) Double (MOD) "

שם נוסף: Game Try Double (GTD).

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

השימוש ב-Maximal double הוא במכרזים תחרותיים ביותר, של משחקים חלקיים, ע"י הכרזתו כהזמנה למשחק מלא בסדרת ה-Major המוסכמת, לאחר שהשותף תמך בסדרת הפותח, או לאחר הכרזת overcall של 1 ב-Major ותמיכת השותף ב-2 באותו ה-Major, לאחר שהיריבים מתחרים בסדרה בה פתחו.

ה-Maximal Double מהווה פתרון כאשר לא נותר טווח להכרזות ניסיון למשחק מלא או כאשר לא קיימת הכרזה אחרת.

עפ"י מספר מקורות ה-Maximal Double מתואר במהדורת 1984 של ה " The Official Encyclopedia of Bridge ", אולם המאמר לא מציין מי המציא אותו או מתי.

עפ"י bridgehands: כאשר ל-2 הצדדים יש סדרה מוסכמת (Opponents Bid And Raise-OBAR-היריבים הכריזו והעלו בסדרה נמוכה יותר), הכרזת double מזמינה למשחק מלא, בעוד שהכרזת סדרה היא תחרותית בלבד.

פירוט רצף ההכרזות ומשמעותן:

2021-03-30_133441

שים לב: לא משתמשים ב-Maximal Double כאשר הסדרה המוסכמת של השותפות הינה minor.

לקישור – לחץ כאן

הערה: ה-cooperative double הוא תערובת בין takeout לבין penalty-עונשין. הוא דורש לא רק 3-4 קלפים בכל סדרה שלא הוכרזה כמו takeout double, אלא גם 2-4 קלפים בסדרה שהוכרזה כדי להבטיח המרה לעונשין עם 3+ קלפים של הפותח. יתר על כן, מכיוון שצפוי עונשין, מותרת חלוקת 4-3-3-3.

עפ"י David Lindop: נניח שאתה מחזיק את היד הבאה כדרום.

2021-04-01_130231

אתה פותח 1 והמכרז נמשך: 2021-04-01_130251

מה עכשיו? עם 17 נקודות קלפים גבוהים-HCP בתוספת נקודת אורך אחת, יש בידך מספיק להזמין למשחק מלא. ללא הכרזת הפרעה של היריבים אתה יכול להראות עניין במשחק מלא ע"י הכרזת 3 אך כעת אין מקום-טווח הכרזה. אתה יכול להכריז ♠3 אבל מה היית עושה אם היית מחזיק ביד זו?

2021-04-01_131528

עכשיו אתה רוצה להתחרות ל-♠3 אבל לא רוצה ששותפך יחשוב שאתה מזמין למשחק מלא. כדי להבחין בין 2 סוגי הידיים, יש שותפויות שמשחקות את ה-maximal doubles. דרום היה מכריז double עם היד ראשונה ומגלה עניין להגיע למשחק מלא. השותף יכול אז להכריז ♠3 עם מינימום ולקפוץ ל-♠4 עם מקסימום. דרום היה מכריז ♠3 ביד השנייה, מראה מספיק כוח יד כדי להתמודד על החוזה, אבל לא מספיק כדי להזמין למשחק מלא.

כאמור, ה-Maximal doubles חלים רק אם אין טווח הכרזות כדי לנסות משחק מלא. נניח והמכרז התחיל:

2021-04-01_132720

ה-double של דרום הוא לעונשין שכן הכרזת 3 זמינה כניסיון למשחק מלא.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י bridgebum: ה-maximal double הוא סוג של cooperative double המשמש כאשר הצד שלך מצא התאמה בסדרת Major במכרז תחרותי. הוא מבדיל בין ניסיונות משחק מלא בסדרת Major לבין הכרזות תחרותיות בגובה-3. אתה יכול גם להשתמש ב-maximal double אם הצד שלך overcalls 1Major-2Major. התנאים הם בעצם אותו הדבר כמו כאשר הצד שלך פתח במכרז. אולי תרצה להכריז את סדרתך בגובה-3 באופן תחרותי, או לנסות משחק מלא. ה-maximal double נותן לך את 2 האפשרויות.

אתה יכול גם להשתמש ב-maximal doubles אם הצד שלך overcalls 1 Major- 2 Major:

2021-04-03_073741

התנאים הם בעצם אותו הדבר כמו כאשר הצד שלך פתח במכרז. ייתכן שתרצה להכריז את סדרתך בגובה-3 בתחרותיות, או לנסות משחק מלא. ה-maximal double נותן לך את 2 האפשרויות.

עפ"י paloaltobridge: ה-maximal double מרחיבים הזמנה למשחק מלא והולכים יד ביד עם עיקרון One- Two-Three-Stop של הכרזת מנע המונעת מהיריבה להיכנס למכרז.

מתי לא להשתמש ב-maximal double?

  1. אם אתה ושותפך לא הגעתם להתאמה על סדרת Major. לכן ה-double הוא לעונשין, או support double אם אתם משחקים אותו.
  2. כאשר היריבים הכריזו והעלו סדרה שאינה נמצאת ממש מתחת לסדרתך. ה-double הוא לעונשין. (הערה: יש שותפויות שמעדיפות לשחק זאת גם כ-maximal double. זה תלוי בכם).
  3. היריבים הכריזו והעלו סדרה בדירוג מעל לסדרתך. ה-double הוא לעונשין. (שוב, יש שותפויות שמתייחסות גם לזה כ-maximal double).
  4. היריבים לא הסכימו על סדרה. ה-double הוא לעונשין.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י bidandmade: תחרותיות: כיצד להבחין " הזמנה למשחק מלא " לבין סגירה-" Sign off ". כאשר טווח ההכרזות נגמר במכרז תחרותי, ה-maximal double מאפשר לך להמשיך ולהכריז ולהבדיל בין המשמעויות הפנימיות שלך! ה-maximal double מאפשר לך להמשיך ולהכריז בבהירות, מבלי שתצטרך למסור את המכרז ליריבים. הוא מאפשר לך להבחין בין 2 משמעויות מבלבלות אחרות בתקשורת שלך עם השותף: הזמנה למשחק מלא בסדרה שלנו (double) או יציאה-sign-off, אנא הפסק להכריז (הכרזת סדרה). המשמעות של ה-double שונה, כמובן, אם השותף לא התחרה במכרז.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Robert S. Todd: ה-Help Suit Game Tries (HSGT) הם דרך חשובה לחקור משחק מלא לאחר שמצאנו התאמה בסדרה. אך במכרזים תחרותיים אין לנו כל כך הרבה טווח הכרזה לתקשר עם השותף. במקרים אלה, חשוב שיהיו לנו סכמים טובים לגבי משמעויות ההכרזות שלך. maximal doubles: כאשר היריבים מתחרים בהכרזת סדרה ממש מתחת לסדרה שלנו, אז לא נותר טווח הכרזה לעשות HSGT.

לדוגמא: 2021-03-29_152455

במקרה זה, הכרזה של ♠3 היא עדיין תחרותית בהחלט – לא מזמינה השותף להכריז שוב. הדרך בה אנו מנסים משחק מלא במכרז "התקוע" הזה היא עם double, הנקרא Maximal Double, שהוא ניסיון המשחק המלא היחיד שלנו במכרז הזה. השותף יצטרך כעת להעריך את ידו – הכרזת ♠3 עם ערכי מינימום להעלאה והכרזת ♠4 עם ערכים מקסימליים עבור העלאתם. ה-maximal double אינו מבטיח הרבה הגנה, מכיוון שאיננו מצפים מהשותף שיעבור-pass וימיר את ה-double הזה לעונשין ללא יד יוצאת דופן.

המלצתו: הוסף double זה לכלי ההכרזה שלך כדי לאפשר לך ולשותפך להתחרות בצורה ברורה יותר במכרזים או לנסות להגיע למשחק מלא במכרזים תחרותיים קשים אלו.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י כתבתו " +Non-Takeout Doubles: Card-Showing, Maximal, Penalty, Lead ": במקרה זה עלינו להיות יצירתיים בנוגע לאופן בו אנו מתחרים בהתמודדות.

וגם: בהכרזות תחרותיות כאשר נמצאה התאמה ואין טווח הכרזה לניסיון למשחק מלא, נוכל להכריז Maximal Double לניסיון למשחק מלא.

עפ"י Earl מ-palmcoast: ה-double (ניסיון משחק מלא) maximal. בדרך כלל נעשה ע"י מבצע הכרזת פתיחה שידו חזקה יותר מהכרזת פתיחה של 12-14HCP, בגלל חלוקה או ספירת נקודות. ה-double על הכרזת ה-overcall של היריבים מזמין את השותף להכריז משחק מלא. זה קורה בכל פעם שלשותף אין שום הכרזה להזמנת משחק מלא.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Larry Cohen: בכל פעם שהצד שלך העלה הכרזת פתיחה בסדרת Major ל-2 באותו ה-Major וה-RHO-היריב מצד ימין של פותחן מפריע-מתערב בסדרה ישירות מתחת לאותו ה-Major, ואז: Double = יד מזמינה למשחק מלא-הכרזה מלאכותית (בלי לומר דבר על הסדרה שהוכפלה) 3-ב-Major שלך = רק תחרותיות על משחק חלקי. זו קונבנציה מסוכנת, מכיוון שאסון יתרחש אם אחד השחקנים ישכח את ההסכם. שים לב כי זה חל רק אם ה-overcall הוא בסדרה בדיוק בדירוג אחד מתחת לסדרת הפותח. אם המכרז הולך למשל:

2021-03-31_073726

ה-double יהיה לעונשין. יהיה מקום (במקרה זה, 3) עבור פותח המבקש לעשות לנסות משחק מלא (כאשר ניסיון כזה לא אומר כלום על סדרת ה-, שכן זה הוא ניסיון משחק מלא היחיד הזמין). ישנם מכרזים אחרים שבהם מומחים מסוימים משתמשים בקונבנציה זו (למשל לאחר שהם הכריזו overcall והעלו).

לקישור לכתבתו " Double Trouble " – לחץ כאן; לקישור לכתבתו " Doubles (Part 3) " – לחץ כאן; לקישור לכתבתו " Game Tries " – לחץ כאן

תנאים מוקדמים כדי ש-Maximal Double יהיה בתוקף עפ"י fourseasonsbridge: התנאים הבאים הם, אם כן, הכרחיים:

  1. היריבים התחרו והעלו לגובה-3 ;
  2. הכרזנו והעלנו לגובה-2 בסדרה המוסכמת שלנו ;
  3. הסדרה שלנו נמצאת בדירוג בדיוק אחד מעל סדרתם ( מעל , או  על );
  4. טרם בססנו כוח משחק מלא;
  5. היד המכפילה יכולה להיות במצב הגיוני לניסיון משחק מלא.

הערה חשובה: החיסרון הברור, הבולט והברור ביותר של ה-Maximal double הוא העובדה שהשותפות מאבדת את יכולתה להשתמש בקריאה של "double" להכפלה לעונשין.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י edmontonbridge: בימים הראשונים של משחק הברידג', הכרזה נוספת של הסדרה שלך הייתה ניסיון למשחק מלא. זאת לא הכרזה תחרותית הגיוניות במשחק המודרני, ולכן double של ניסיון  למשחק מלא חייב להחליף את ההכרזה. ה-Maximal Double ניסיון למשחק מלא הוא כלי נוסף כדי לאפשר לך להתחרות טוב יותר ע"י להיפטר מהשימוש ב-double לעונשין הטיפשי (לדעת הכותב)  בתחרות. השותף יודע שכאשר אתה מכריז אותו אתה באמת מתחרה או אולי עושה משהו טקטי כדי לעכב את התקדמות היריבים. שימוש חכם זה ב-double מבטיח כי אתה תמיד יכול להתחרות בגובה-3 ואפילו עם יד של מינימום חלוקתי. הידיים היחידות שלא כדאי לכם להתחרות בהן הן ידי מינימום מאוזנות או אורך בסדרת היריב עם הפגיעות הנכונה.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י bricciyiz.biz: הגרסה המקובלת של הגדרת ה-Maximal Double קובעת כי יש להשתמש בו ב-2 מכרזים תחרותיים מוגדרים. עם זאת, השקפה זו לא התקבלה על ידי כל שחקני הברידג' ומחברי ספרי הברידג' המנוסים. מר Harold Feldheim בספרו " Negative, Responsive, and other Competitive Doubles " שפורסם בשנת 1993 מציג את הדוגמה הבאה עם הסברים מקבילים:

2021-04-02_123654

ידו של דרום: 2021-04-02_123529

ה-double ע"י דרום יכול להיות מוסכם ע"י השותפות כ-Maximal Double.

יש שחקנים הסבורים כי Maximal Doubes צריכים לחול רק כאשר המכרז אוסר על כול הכרזת גישוש-חקירה אחרת; כתוצאה מכך, ביד כזו, הכרזה מלאכותית ל-3 היא ניסיון המשחק המלא היחיד הזמין. נראה לכותב שכדאי יותר להשתמש ב-double כאשר הכרזת הניסיון למשחק מלא שעמדת לעשות כבר אינה זמינה. במקרה שלעיל, ה-3 הוא ניסיון משחק מלא בסדרת ה- ו-double יהיה כל ניסיון אחר למשחק מלא. רק יש להתייחס בעקביות ל-Maximal Double כניסיון משחק מלא, והכל יהיה בסדר.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י אפרים בריפמן בניתוח יד מספר 12:

2021-04-02_131935

משמעות הDouble: יד לא מאוזנת של 16-17 נקודות, הזמנה למשחק מלא. השותף יכול להכריז ♠3 עם מינימום (6-7), או ♠4 עם מקסימום (+8) או להפוך את ה-Double לעונשין עם רביעייה איכותית בסדרת היריבים.

כאשר הסדרה שלנו גבוהה יותר בדירוג מסדרת היריבים ה-MOD שלנו יבוא אחרי שהיריב התחרה בגובה-3, ואילו, כאשר הסדרה שלנו נמוכה מסדרת היריבים ה-MOD שלנו יבוא אחרי שהיריב התחרה בגובה-2.

שים לב, עפ"י " חוק סך כל הלקיחות ": התחרותיות יעילה ובטוחה בגובה +3 היא בראש ובראשונה בהתאם לכמות השליטים המשותפת: עם 9 שליטים יחד ניתן להתחרות לגובה 3.

לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של Leonard Helfgott- Sapphire Life Master בכותרת  " Maximal Double or "Maximal Overcall Double" vs. Competitive Raise " לחץ כאן

שימו לב לאפשרות נוספת של " Game Try Double " מתוך מגזין Newbridgemag גיליון חודש פברואר 2019:

2021-04-02_160217

לקישור לכתבתו של אלדד גינוסר בכותרת " כיצד להכריז עם התאמה במצבי התחרות " (דוגמא ו') – לחץ כאן

לקישור לכתבה " maximal double " בשפה העברית – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד מספר 8 של רם סופר בתחרות סימולטנית ינואר 2017 – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד מספר 40 של עמי זמיר בתחרות סימולטנית ינואר 2019 – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד מספר 30 של רם סופר בתחרות סימולטנית דצמבר 2023 – לחץ כאן

לקישורים לניתוח ידיים – לחץ כאן וכאן

לקישורים לשיעורים ב-youtube:

לשיעור " Maximal X Bridge Convention " – לחץ כאן

לשיעור " Maximal Doubles 1 " – לחץ כאן

לשיעור "Maximal Doubles 2 " – לחץ כאן

לשיעור "Maximal Doubles 3 " – לחץ כאן

לשיעור " Tip 2013-3-7 Maximal Doubles " – לחץ כאן

לשיעור " Maximal double " בשפה העברית – לחץ כאן

לשיעור " ?What is a Maximal Double in Bridge " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Maximal doubles 2/1 ACBL " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Maximal double Is it that " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Maximal Double or not " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Maximal Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Maximal or Penalty Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " !Name that bid " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " "Maximal" or penalty double by takeout doubler " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Response to Maximal Double – What does it mean " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Maximal Double after Support Shown by Support Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה בסדרה " Conventiona Wisdom " (מס' 11) – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Negative, Support. Maximal, Responsive " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Conventional Wisdom Questions – Part 6 " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " The Game-try Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Advance game try doubles " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Discussion Notes for Maximal Overcall Doubles " – לחץ כאן

לקישור לכתבות " Maximal Overcall Doubles " – לחץ כאן וכאן

לקישור לכתבה " ?Do Support and Maximal Doubles Mix " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Response to Maximal Double – What does it mean " – לחץ כאן

לקישור לכתבה "?maximal double, DSIP support or somethign else " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " aka Maximum Overcall Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " "Maximal Overcall" Responses " – לחץ כאן

לקישור לכתבת " MOD " לחברינו דוברי השפה היוונית – לחץ כאן

וכמעט לסיום, שימו לב: ה-Maximal Double אינו ה-Big Double או ה-Super Double, או ה- Maximum Double, המראים יד חזקה יותר מיד של overcall.

לקישור לשיעור " The Big Double " של Larry Cohen – לחץ כאן; לשיעור " Big Double " בשפה העברית – לחץ כאן; לקישור לשיעורו של גלעד אופיר " הכפל הגדול 'מאוד' " – לחץ כאו

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות