אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הכרזות Overcalls בקפיצה כפולה
Ask Sally: הכרזות Overcalls בקפיצה כפולה

Ask Sally: הכרזות Overcalls בקפיצה כפולה

פורסם ביום: 13.07.2016; עודכן ביום: 19.08.2023

קהל היעד:

2015-12-12_115247

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה החמישים ושבע: " הכרזת Overcalls בקפיצה כפולה "

שאלה:

אם היריב מצד ימין-RHO פותח 1 , האם יכול השחקן במושב השני להכריז 3, 3 או 3) כהכרזת מנע -pre-empt ? אני חושב שמעל הכרזת פתיחה של 1, הכרזת 3 תצביע על יד חזקה ולא על pre-empt. כדי ל-pre-empt, הכרזה של 4 תידרש עם אולי שמונה קלפים בסדרה וספירה של פחות מ-11HCP.

ישנן שתי אסכולות חשיבה במועדון שלנו וזה יהיה מועיל אם הנושא יוכרע באופן רשמי.

תשובה:

Overcall בקפיצה אחת הראה באופן מסורתי יד חזקה או ביניים עם סדרה טובה של 6-קלפים (למרות ש-overcalls חלשים בקפיצה הם עכשיו באופנה – ראה תשובה קודמת) קפיצה כפולה בהחלט מראה יד חלשה עם סדרה ארוכה, בדומה לפתיחה בגובה-3 בכל מצבי הפגיעות.

ברור, כי מעל, לדוגמא, פתיחת one spade overcall מנע יהיה, כפי שאתה אומר, four diamonds וזה היה צריך להיות חזק יותר מפתיחת three diamonds.

הכתבה הבאה: " Pre-empt או Double "

לקישור לכתבה " הכרזות Overcall בקפיצה בגובה-שלוש " – לחץ כאן

לקישור לכתבה  " הכרזת Overcall בקפיצה בגובה שניים " – לחץ כאן

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

הכרזת overcall בקפיצה כפולה על הכרזת הפתיחה של היריב, מתארת יד שאינה מתאימה להכרזת פתיחה עם סדרה של 7 או 8 קלפים.

עפ"י " ?What's standart " של David Lindop: אם נדלג על גובה אחד של הכרזות, אנחנו עושים overcall בקפיצה. אם נדלג 2 רמות של הכרזת, אנחנו עושים overcall בקפיצה כפולה. הכרזות overcalls בקפיצה לגובה-3 מראות יד הדומה להכרזת מנע-pre-emptive בגובה-3: סדרה טובה של שבעה קלפים ופחות מ-13 נקודות.

הסגנון המודרני הפופולרי הוא שימוש בהכרזות overcalls בקפיצה כהכרזות מנע-pre-emptive חלשות. הכרזת overcall בקפיצה מראה סדרה ארוכה ופחות מערכים עבור הכרזת פתיחה. כדי לאמץ גישה זו, אנו משנים את המערכת שלנו כך שנוכל עדיין להתמודד עם ה-overcalls החזקים והבינוניים המיושנים. אנו מרחיבים את הטווח שלנו ל-overcall פשוט לכ-7-17 נקודות. עם בערך 18 נקודות או יותר, אנחנו מתחילים עם takeout double, ומתכננים להכריז את הסדרה שלנו בהזדמנות הבאה.

לקישור לכתבה הכוללת דוגמאות – לחץ כאן

עפ"י bridgeclues: הכרזות overcalls בקפיצה כפולה לגובה-3 או קפיצה לגובה-4 הן חלשות אבל מראות סדרות טובות ובדרך כלל עם 3 לקיחות בחוזה שלך במצב לא פגיע או 2 לקיחות בחוזה שלך במצב פגיע.

עפ"י הכתבה " Overcalls, Preemptive double jump " רצית להכריז pre-empt, אבל האויב הרס? אתה עדיין יכול לעשות את זה אם אתה למלא אחר כל התנאים הרגילים עבור הכרזת פתיחה מנע, אבל היה זהיר לבצע קפיצה כפולה. אם לא תבצע קפיצה כפולה, השותף שלך יחשוב שבצעת jump overcall, אשר יש לו משמעות שונה ועבור כמה שחקנים יש לו משמעות שונה לחלוטין!

לקישור לכתבה באתר " bidandmade " – לחץ כאן

עפ"י מקור נוסף: הכרזת overcall בקפיצה כפולה היא הכרזת מנע-pre-emptive בסדרה של 7 קלפים. הכרזת overcall בגובה- 4 בסדרת Major היא במידה רבה הכרזת מנע-pre-emptive, סדרה של מינימום 7 קלפים אך עם נקודות פתיחה ראויות.

כזכור, עפ"י הכתבה " הכרזות בקפיצה במשחק הברידג' ": כעקרון, קפיצה במשחק הברידג' המודרני מתארת יד חלשה.

 לקישור לכתבה – לחץ כאן

כמובן, במצב פגיעות לא-נוח, עדיף לא להכריז עם יד מינימאלית.

לקישור לכתבה " A Double-jump Overcall Is Longer " של Phillip Alder בעיתון " The Daily Reporter " מיום 09.05.2006 – לחץ כאן

וכמובן:

2022-03-21_100642

עפ"י " נוהל גילוי נאות " בתוקף מיום 01.09.2019:

2023-08-18_135245

לקישור – לחץ כאן

לסיום, שים לב: הכרזות Weak Jump Overcalls מאפשרות השתתפות במכרז, אולם יש להשתמש בהן בתבונה.

בברכה,

גבי לוי

 

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות