אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Snapdragon Doubles
Snapdragon Doubles

Snapdragon Doubles

פורסם ביום: 18.08.2021; עודכן ביום: 22.11.2023

קהל היעד:

2015-12-12_115247

וכעת, כתבה חדשה " Snapdragon Doubles  

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

ה-Snapdragon הוא צמח לוע הארי (Antirrhinum).

הערה: ה-Snapdragon Double ידוע גם בשמות: competitive double, fourth-suit double, impossible double. מקור הקונבנציה אינו ידוע.

ולכניסה לאווירה ב-youtube:

לקישור ל " Aberdeen – Snapdragon " – לחץ כאן

לקישור ל " Snapdragon · John Danley " – לחץ כאן

עפ"י bridgebum: בהכרזות משחק הברידג', Snapdragon double הוא double תחרותי לאחר ששלושת השחקנים הראשונים הכריזו 3 סדרות שונות. ה-Snapdragon double של השחקן הרביעי הוא מלאכותי ומחייב לסיבוב אחד. הוא מראה אורך בסדרה הבודדת שלא הוכרזה (5+ קלפים), לפחות 8 נקודות וסובלנות לסדרת השותף. "סובלנות" נעה בין doubleton לתמיכת 3-קלפים בהתאם להסכם השותפות. משתמע כי, הכרזת הסדרה הרביעית במקום double שוללת תמיכה בסדרת השותף.

בתגובה ל-Snapdragon double, ה-re-bids של ה-overcaller הם טבעיים.

לקישור – לחץ כאן

לדוגמא, לאחר 1 – 1 – ♠1, ה-double יראה יד עם clubs עיקריים וסובלנות לסדרת ה-hearts. יד טיפוסית לרוב השותפויות תהיה:  Kxx  Kx  xx ♣ QJTxxx♠

עפ"י Robert S. Todd: שחקני הברידג' ממשיכים למצוא יותר ויותר דרכים להשתמש ב-doubles, במיוחד במכרזים תחרותיים ברמה נמוכה. ה-double של ה-Advancer – המשיב ל-overcall הוא ה-responsive double. ה-double הזה חל כאשר היריבים הכריזו והעלו סדרה והשותף נקט פעולה כלשהי באמצע (או takeout double או overcall בסדרה). אבל כאשר שהיריב מצד שמאל (LHO) פותח את ההכרזות עם סדרה, השותף overcalls סדרה שנייה, והמשיב מכריז סדרה שלישית, אז ה-double ע"י ה-Advancer איננו responsive double. זהו double תחרותי מסוג אחר הנקרא Snapdragon Double – שם מפואר ל-double נוסף שרוצה להתחרות בהכרזות.

כאשר ה-LHO פותח את ההכרזות (מראה ערכים), השותף מכריז overcall, והמשיב עושה free-bid בגובה-2 (מראה 10+ נקודות) אז ליריבים יש את רוב הנקודות. הכי הרבה שאנחנו הולכים לעשות במכרז מסוג זה הוא להתחרות בהכרזות. לא סביר שנחפש להכריז משחק מלא המבוסס על HCP, כך שהדרך היחידה שבה אנו יכולים להכריז לרמה גבוהה היא אם תהיה לנו התאמה גדולה במיוחד. הזמינות של Snapdragon double כדי להראות את הסדרה הרביעית וסובלנות לפחות עבור הסדרה של השותף אומרת שכאשר אתה מכריז את הסדרה הרביעית אתה לא מעוניין בסדרה של השותף ויש בידך החזקה גרועה בסדרה שלו.

עם מסקנה שלילית כי הכרזתך של הסדרה הרביעית שוללת עניין בסדרה של השותף, השותף בדרך כלל יעבור על הסדרה שלך עם החזקה סבירה – רק re-bids של הסדרה שלו עם החזקת עוצמה בסדרה שלו והחזקה גרועה בשלך.

שים לב: הכרזות אלה יכולות להיות שימושיות בין אם השותפות שלך משחקת את הסדרה החדשה כבונה-constructive לא-מחייבת או כמחייבת.

מסקנה: ה-Snapdragon double הינו הסכם שימושי עם השותף שלך. במכרזים כאשר השותף הכריז סדרה והיריבים הכריזו 2 סדרות, בדרך כלל יש לנו עניין לשחק רק בסדרה של השותף או בסדרה הרביעית. ע"י זמינות של snapdragon double כדי להראות עניין ב-2 הסדרות הללו, הכרזת הסדרה הרביעית מרמזת על התעניינות רק לשחק שם – עזרה לשותף להימנע מקבלת החלטה גרועה לאחר הכרזתנו. שוחח על ה-double הזה עם שותפך והוסף אותו לרשימה ההולכת וגדלה שלך של כלי הכרזות תחרותיים.

לקישור לשיעורו " Snapdragon Doubles " – לחץ כאן

עפ"י שיעורו " Other Types of Doubles ": ה-snapdragon double חל כאשר המשיב הכריז בגובה-1. זה נכון למרות שהמשיב לא הבטיח ערכים רבים כל כך עם תגובה בגובה-1 כמו שהיה עושה עם הכרזת סדרה חדשה בגובה-2.

וגם, שותפויות מסוימות גם בוחרות לשחק ב-Rosenkranz doubles במקום ב-Snapdragon doubles במכרזים שבהן המשיב מכריז סדרה חדשה – מראה את ה-A או ה-K בסדרה של השותף.

לקישור – לחץ כאן

 שים לב להמלצה באתר " acblunit390 ":

לפני השימוש ב-SnapDragon, שני השותפים צריכים להסכים:

  1.  באיזה גובה קונבנציה זו עדיין חלה. ההנחיה המקובלת היא לא להכריז double של SnapDragon בגובה-3.
  2.  על כוח היד שבו ניתן ליישם קונבנציה זו באיזה גובה.
  3. להוסיף אותו חלק בהסכם השותפות שלכם (זה נכון לגבי כל קונבנציה. אין טעם אם רק אחד מכם משחק אותה).

ההגדרה של "סובלנות" משתנה בין שותפויות, ועשויה לכלול כל doubleton, או doubleton מכובד בלבד, או דורשת תמיכה של 3-קלפים.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י bridgeburglar: זה לא negative double, אלא אינדיקציה לחוזק בסדרה הרביעית שלא הוכרזה, קצת תמיכה בסדרת השותף, ומספיק נקודות להתחרות במכרז. כך, זה תלוי בשותף שלך לאן לקחת את המכרז.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י ACBL Unit 363: ה-Snapdragon double מראה ערכי ביניים, בדרך כלל 8 עד 11 HCP. עם יד חזקה, ה-Advancer (המשיב ל-overcall) יכול להכריז שוב לאחר ההכרזה השנייה של ה-overcaller, או cue-bid של הסדרות של היריב.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Neil H. Timm: הכרזת המשיב ל-overcall לא בקפיצה. ה-Snapdragon double משמש במקום Rosencrantz double וגם מראה תמיכה בסדרת ה- Overecaller, אך אינו מבטיח מכובד עליון. רוב השותפויות משחקות את ה-Snapdragon double עד ♠2/♠3; מעל גובה זו, ה-double הופך ל-double עונשין. ההכרזה דורשת 6-10 HCP.

הכרזות של ה-Overcaller לאחר Snapdragon Double:

  1. הכרזה מינימלית מראה ערכים מינימליים.
  2. הכרזות סדרה בקפיצה או 2NT מראות ערכים נוספים והן מזמינות למשחק מלא.
  3. ה-cue-bid היא ההכרזה המחייבת היחידה.

אין לעבור-pass על Snapdragon Double.

אם זאת, ישנם מקרים נדירים שבהם השותף יעשה את הטוב ביותר לעבור-"Pass" על ה-double שלך, ולהפוך אותו לעונשין, התגובה של שותפך להכרזת ה-Snapdragon double שלך תלויה בהחזקותיו  בסדרה שלך ובשלו, והאם הפותח ממשיך או לא להתחרות אשר "מוחק" את ה"double" כך שהשותף לא צריך להכריז, אלא אם הוא מעוניין בכך.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Dr. Harold Schachter מכריז ה-Snapdragon Double מראה יד של 6-10HCP.

עפ"י כתבתו " Snapdragon (Fourth-Suit) Doubles ": כאשר יש בידך סדרה חזקה מאוד משלך, אתה יכול לבחור להכריז אותה ישירות, מאשר להצביע על סובלנות בסדרת ה-overcall של השותף בעת ובעונה אחת. לדעתו, ה-Snapdragon doubles הופכים להיות שימושיים יותר מ-double עונשין, אפילו בגובה-2. על פי הסכם השותפות, מקובל וסביר לשחק Snapdragon doubles עד ♠2, ולכן, "double" מעבר לגובה זה נחשב כ-double עונשין. ברמות הכרזות גבוהות יותר, מצב הפגיעות הופך לגורם, -doubles כאלו שמוכרזים ברמות גבוהות יותר צריכות להכיל ידי החזקות ארוכות יותר וכוח משחק טוב, בנוסף.

הערה: Snapdragon Doubles ו-Rosenkrantz Doubles אינם שוללים זה את זה.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Snapdragon doubles bridge convention " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Winter 2019 6 Snapdragon Doubles 4 " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בספר " Advanced Bridge Defense " של Eddie Kantar (עמ' 201) – לחץ כאן

עפ"י ניתוח יד מספר 5 (עמ' 10) בגיליון מאי 2010 של ABF: כעת (לאחר ה-Snapdragon Double) השותף יודע טוב יותר מתי להוביל את סדרת השותפות, ויותר ממוקד, מתי לא. סביר להניח שלא תמשיך להכריז את היד, כך שלמציאת ההובלה הנכונה יש חשיבות עליונה.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לניתוחי ידיים של McKenzie Myers בכתבתו " Snapdragon Doubles and Redoubles " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד של David Loeb – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד של Beverly Kraft -Eric Kokish – לחץ כאן

לקישור לכתבה " The 4th Suit Double " – לחץ כאן

עפ"י ניתוח יד בכותרת " The Longest Bridge Odyssey ": ה-Snapdragon double היא הכרזה אקזוטית המציעה מספר יתרונות טקטיים. ראשית, מכיוון שמעטים השחקנים מכירים את זה, זה נוטה לבלבל את היריבים שלך. אבל חוץ מהפן הפסיכולוגי, זה יכול להיות שימושי גם לזהות התאמה כפולה-וכולנו יודעים שידיים דו-סדרתיות יכולות להיות חזקות מאוד.

לקישור- לחץ כאן

לקישור לכתבה " Responding to snapdragon double with 2-5 " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Snapdragon Double Does it work " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Snapdragon Strength " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Snapdragon double question " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Snapdragon Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Snap Dragon Doubles " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בביטאון " The Dummy " – (עמ' 9) – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד של Nashville (מספר 26) – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד-משאל בכותרת " Snapdragon Poll " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

 

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות