אתה נמצא כאן: ראשי / כללי / Ask Sally: תגובות Two Spades
Ask Sally: תגובות Two Spades

Ask Sally: תגובות Two Spades

פורסם ביום: 29.07.2015; עודכן ביום: 24.10.2020

קהל היעד:

2013-07-24_074611

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה הארבע-עשרה: " תגובות 2 "

שאלה:

במאמר על transfers-העברות, Bernard Magee התווה את השימוש של 2 התשובה מיותרת ל-1NT להכרזות weak minor-suit take-outs עם סדרת ששה-קלפים, לדוגמא: 2015-07-20_151254

אני נתקל בשימוש בו כדי להצביע על יד של בדיוק 11 HCP, ובכך לשחרר את תגובת 2NT להיות בדיוק 12 ומאפשרת לפותח להיות יותר מדויק בהחלטה אם להעלות ל-3NT תלוי בכוחו של Weak 1NT? הפתיחה שלו (12 או 14 HCP). האם את יכולה להגיב על היתרונות היחסיים של שתי האופציות האלה?

תשובה:

אני שמעתי על כמה שחקנים המשתמשים ב-2 להראות 11 HCP ותגובת 2NT להראות 12. באופן אישי לא הייתי ממליצה על זה.

כנראה החוזה הפחות אהוב עלי הוא לשחק בהכרזה חופשית חמישה ב-Major, אבל ההכרזה השנייה היא לשחק ב-2NT. זה כל כך נדיר שדווקא שמונה לקיחות נלקחות ולעתים קרובות הסיבה למספר זה היא מקרית – כלומר משהו הנובע מהובלת הפתיחה, או מזל/ חוסר מזל מיוחד של הקלפים. אני מעדיפה להיות בלי שום העלאה טבעית ל-2NT מאשר להיות עם כמה דרכים לחיות עם זה.

עצתי תהיה: אם אתה לא אוהב את ספירת ה-11 שלך, עבור- pass על 1NT; אם יש לך ספירת-12 עם כל יד הממליצה על זה (כלומר סדרת חמישה קלפים, שתי סדרות ארבעה-קלפים, קלפי ביניים טובים, המכובדים שלך עובדים יחד מאשר בסדרות נפרדות) לאחר מכן הכרז 3NT; אם אתה באמת אוהב את 11 הנקודות שלך גם אז הכרז 3NT, כך שכל שנותר הוא 11 סבירות ו-12 גרועות להעלאה ל-2NT.

אני בהחלט מעדיפה את הצעתו של Bernard Magee, אבל זה יכול לקחת עוד. אם אתם מגיבים 2 ועל תגובת 2NT מחייבת של השותף אתה מכריז שלוש ב-Major, זה צריך להראות singleton בסדרת ה-Major שהוכרזה ולפחות 5-4 ב-minor's, ביד עם לפחות ערכי משחק מלא; גם 2 ואחריו העלאת 2NT ל-3NT צריך להראות ניסיון סלאם קל עם 5-5 ב-minor's.

הכתבה הבאה: " לבלבל את השותף "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

לקישור לפסקה " The 2 Response " בכתבתו של Bernard Magee עליה מסתמך השואל " Stayman and Transfers " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " The 2 spades and 2 NoTrump responses to 1NT " – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " Four-Way Transfers ": מהו הסגנון הישן של העברה-transfer לסדרת minor? הסגנון הפשטני של העברה לסדרת minor כרוך בשימוש ב-2 כ-relay ל-3, ואחריו לעבור (אם clubs היא הסדרה של המשיב), או הכרזת 3 אם diamonds היא סדרת המשיב. טיפול זה סובל בכמה דרכים, לא פחות מהם היא שההעברה ל-diamonds דורשת הכרזה שנייה על ידי המשיב, השוללת את הערך של פתיחת No Trump ע"י הכרוז. הכרזות המשך על כל רצפים אלה גם קשות יותר, מטשטשות ההבחנה בין שלושת התרחישים הנ"ל.

מה הן Four-Way transfers? לנצל הכרזת 2 במיוחד להעברה ל-3, ולנצל 2NT במיוחד להעברה ל-3. בראש ובראשונה, זה מקל על העמימות לגבי זהותה של סדרת המשיב ומאפשר לפותח ה-No Trump להתחיל מיד בהערכה של ההתאמה בסדרה, או למשחק בסדרה זאת או למשחק אפשרי ב-No Trump, תלוי באיכותה של סדרת המשיב.

לקישור לכתבה " Four-Way Transfers " – לחץ כאן

עפ"י " northerncoloradobridge " הכרזת העברה-transfer בסדרת minor. אתה יכול להשתמש ב-2 להראות clubs ו-2NT להראות diamonds. (בניגוד ל-transfers ל-Major's הכרזות אלה חייבות לקבל התראה במקום הודעה).

יתרון: היד הגדולה תהיה מוסתרת. חסרון: אתה מאבד הכרזת 2NT כהעלאה מזמינה. יש פתרון סביר לכך, באמצעות Stayman ו-rebidding 2NT כהעלאה שלך.

עפ"י " qldbridge.com " תגובת 2 ל-1NT היא שאלת טווח נקודות, כאשר התגובה המינימלית היא 2NT והכרזת 3 מראה סדרות Baron במעלה הקו, ו-3NT היה מראה clubs – סדרה אחת של 4 קלפים (או יותר).

עפ"י  פרסום ב" mrbridge ": משתמשים בתגובת 2 ל-1NT להראות סדרת 6 קלפי minor ל-A או K ו -9-11HCP. הפותח relays 2NT, המשיב מכריז 3 ב-minor והפותח מחליט אם לעצור שם או להסתכן ב-3NT lightish עם התאמה טובה בסדרה הארוכה

עפ"י " abqbridge.com/unit374 ": תגובת 2 ל-1NT משמשת כ-transfer לסדרות minor, והיא משמשת לידיים חלשות עם לפחות 6 קלפים בסדרת ה-minor. השותף שלך חייב להכריז 3-clubs. אם clubs היא הסדרה שלך, עבור-pass, אבל אם diamonds היא הסדרה שלך, אתה rebid ה-diamonds שלך, והשותף חייב לעבור.

עפ"י הכתבה " Strong One No Trump Opening " יש להכרזות transfer ל-minor ממד נוסף: יש טווח להכרזות בין תגובת ההעברה והעברת הסדרה. לאחר תגובת 2, הפותח יכול להכריז 2NT או 3 מבלי לעבור בסדרת ההעברה. לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Using 2♠ as a range ask response to 1NT opening " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Polling You #63, Jacoby Transfer to Minor Suit " ב-youtube – לחץ כאן

מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות