אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / הובלה בקלף נמוך מבטיחה בד"כ אורך ומכובד בסדרה

הובלה בקלף נמוך מבטיחה בד"כ אורך ומכובד בסדרה

פורסם בתאריך 11.01.2012

זהו טיפ מספר 33 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

הובלה בקלף נמוך מבטיחה בד"כ אורך ומכובד בסדרה.

 הביאור:

המוביל מבקש לעזור לשותפו להעריך את הכח והאורך בסדרת ההובלה. אתה, ככרוז יכול לנצל המידע לטובתך. השיטה השכיחה של המגנים הינה "רביעי מלמעלה", כך שתדע את מיקום המכובד ביד המוביל. לעתים קרובות תוכל לנצל את זה מאוחר יותר במשחק ואף לחשב עפ"י 'חוק ה-11' (1) את מס' הקלפים הגבוהים מקלף ההובלה שנותרו ולבצע עקיפות מוצלחות, על סמך ניתוח המידע שמקורו בהובלות היריבים (2) .

בואו נסתכל על כמה שילובים בסדרה:

מערב מוביל את 5  ואתה צריך לשחק נמוך מהדומם.  אתה לוכד את הנסיך של מזרח עם המלכה שלך. עכשיו אתה יכול להיות די בטוח כי המלך במערב תקוע בין אס ועשר, כך מאוחר יותר במשחק היד אתה אמור להיות מסוגל לנקוט בעקיפה מוצלחת:

מזרח יכול להציל את היום למען ההגנה על ידי לא לשחק את הנסיך שלו בלקיחה הראשונה, אבל מה שהכי חשוב הוא לנצל עד תום את הטעויות של ההגנה.

בסדרה זו אתה יכול לקחת את ההיגיון צעד אחד קדימה. מערב הוביל ב -5 ל- 6 , ל-T ול- Q.

אם מערב הוביל ברביעי מלמעלה,  אז הוא בטח התחיל עם J-9-7-5 כי אתה יכול לראות את כל הקלפים האחרים,  למעט ה-4,  הוא יכול להחזיק את הקלף הזה גם אם הסדרה שלו ארוכה יותר. איזו השפעה יכולה להיות לזה ?

 ובכן ,  למעשה אתה יכול את כל ארבע לקיחות ה-hearts , אתה מוביל לכיוון A-K-8  ואם מערב משחק נמוך אתה יכול בביטחון להכניס את ה-8 ולזכות בלקיחה. אם מערב יקפוץ עם ה-9 שלו,  ואז אתה מנצח עם האס ועובר בחזרה להוליך heart אחר, בסופו של דבר מערב ייכנע ואתה תבצע את כל ארבע הלקיחות בסדרה. החלוקה תהיה:

השימוש במידע מהובלת המתנגדים הוא חשוב מאוד .המגנים ישיגו הרבה על ידי סימון מדויק עפ"י מוסכמות ההובלה,  אבל הם גם יכולים לתת הרבה ממנו.  זה התפקיד שלך כדי לנצל את כל המידע שאתה מקבל . כפי שאתה יכול לראות, כאשר היריבים שלך מובילים סדרה שבו יש לך החזקה טובה, אתה צריך לנסות להפיק את המירב מבעייתם על ידי עקיפות של הקלפים החסרים.

(1) להרחבה ולפירוט החוקים והכללים במשחק הברידג' ראה הקישור: http://bridge-tips.co.il/?p=6681

(2) לכתבות בנושא "כללי הובלה במשחק הברידג', האתגר של שחקן ההגנה" ראה קישור: http://bridge-tips.co.il/?p=6909

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה