אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / היה סבלני כאשר הנך מגן כנגד 1NT. נסה לא לשחק סדרות חדשות ללא סיבה טובה

היה סבלני כאשר הנך מגן כנגד 1NT. נסה לא לשחק סדרות חדשות ללא סיבה טובה

פורסם בתאריך 04.04.2012

זהו טיפ מספר 60 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

היה סבלני כאשר הנך מגן כנגד 1NT. נסה לא לשחק סדרות חדשות ללא סיבה טובה

הביאור:

בנושא משחק הכרוז יכולת כבר לקרוא את הטיפ להיות סבלני כאשר אתה משחק 1NT. ובכן, שני הצדדים זקוקים לסבלנות. טיפ 34 הראה כי פתיחה בסדרות בהן המכובדים מחולקים בין ארבעה השחקנים הוא מסוכן, ולכן אם אתה יכול להכריח את היריב לשחק סדרות חדשות בהן בדרך כלל תוכל לזכות.

לעיתים קרובות מידי המגן שחושב שהוא "החמיץ" את הובלת הפתיחה שלו ומרגיש צורך ללכת לחפש סדרות אחרות, לעומת המשך עם הסדרה בה הוא צפוי לעשות פחות נזק. זה לא יכול להשיג הרבה יותר, אבל אחת המטרות העיקריות שלך כדי להימנע מלתת משהו מכאן: לא אכפת לך לבצע הובלה בטוחה כי תשיג קצת, אבל לך אכפת אם ההובלה שלך תיתן לכרוז לקיחה נוספת.

שקול את הבעיה הבאה:

צפון דרום משחקים five-card majors ו- no-trump חזק, כך שדרום הראה 12-14 נקודות ולא בהכרח יש בידו ארבעה clubs. שותפך מוביל 3 אל ה-9 בדומם ואתה צריך לעשות עכשיו תוכנית.

אתה יכול לשחק נמוך עפ"י טיפ מספר 47, לשמור המלך שלך להרוג את המלכה של הדומם, אבל מה התוכנית שלך בפעם הבאה שתקבל את ההובלה?

גם הובלות ב-club וב-diamond עלולות להיות מסוכנות: זכור את העבודה של K ו- J שהיא להרוג את ה- Q וה- T בהתאמה: זה משהו שהם לא יכולים לעשות אם אתה מוביל מהם. מכיוון ששותפך הוביל spades, זה לא בלתי סביר לתכנן להמשיך לשחק בסדרה. בהתחשב בזה , על הלקיחה הראשונה אתה משחק K , אשר מפסיד לאס של הכרוז. הכרוז ממשיך עכשיו עם heart אל המלכה.

השותף בוודאי לא יפגע בזהב עם ההובלה שלו: למרבה הצער הכרוז יעשה שלוש לקיחות ב-spades, אבל זה לא אומר שאתה לא צריך להמשיך ולהוביל אותם. כפי שאמנם זאת היא התוכנית שבחרת, אתה זוכה ב-K וממשיך עם spades. אל תרגיש שנתת לקיחה שנייה ליריב על ידי הובלה אל Q-T: כולם יודעים איפה הנסיך נמצא! השיקול העיקרי הוא שההגנה הפאסיבית שלך עשויה להרוויח לקיחה בטווח הארוך. זוהי החלוקה המלאה:

הכרוז זוכה ב-spade השני בדומם ומוביל עוד heart ל-10 שלו (אתה מעכב), ולאחר מכן heart שלישי. אתה זוכה בו וגובה את ה-heart הרביעי המנצח שלך בסדרה. שוב אתה ממשיך עם spade – לא נותן שום דבר ליריב. הכרוז זוכה ב-spade השלישי בדומם ומוביל club אל המלך, אך שותפך מעכב בסיבוב זה והכרוז תקוע: אתה אילצת אותו להוביל מידו.ניחוש טוב והכרוז יכול להגיע הביתה, אבל אתה אילצת אותו לעבוד קשה מאוד, יותר סביר להניח שאתה תנצח.

(לטכניקת) Endgame צירופים רבים, אבל חשובה יותר היא העובדה כי גם הובלה ב-club וב-diamond היתה נותנת את הלקיחה מיד אם תוביל אותם מוקדם.

קל מאוד להיכנס לפניקה אחרי מה שנראה כמו הובלה הרת אסון ולחפש במקום אחר, אבל כל הובלה תהיה אסון גדול בחלוקה הזו! מה שחשוב הוא לתת את הלקיחות בסדרה אחת בלבד, ולא בכולן.

מחבר הטיפ יכול בקלות לדמיין את המעבר של מזרח ל-diamond, כאשר זוכה עם K , אם מערב שם את ה- J שלו, והכרוז עושה שלוש לקיחות גם בסדרה הזאת ! ואז השחקן במזרח, בייאוש, לוקח את ה-heart השני עם האס שלו ועובר ל-club. כאשר דרום משחק נמוך מערב חייב לשחק האס שלו באוויר – אשר משאיר את הכרוז עם עשר לקיחות!

היה סבלני כאשר הנך מגן כנגד 1NT. השתדל לא לשחק סדרות חדשות ללא סיבה טובה.

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה