אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / הטור של אורן לידור – עם 7 שליטים

הטור של אורן לידור – עם 7 שליטים

פורסם ביום: 02.07.2011.

זהר ברג הוא קפטן נבחרת בתי הספר של ישראל, וכידוע זכה איתה במדליית הכסף באליפות אירופה האחרונה. אבל הוא גם שחקן ברידג' מעולה אשר בהחלט ראוי לשחק בליגה הלאומית. עם שותפו העיקרי, שי שהם,  זכה באין ספור תחרויות: סימולטניות, זוגות 2 מושבים, ארציות, קבוצות (מקום 2) בפסטיבל, פעמיים ברציפות מקום שני בתחרות הזוגות הפתוחה בפסטיבל, ועוד. להלן יד אשר מראה את כישרונו בהכרזה ובמשחק היד.

תחרות זוגות. מחלק מזרח,  צפון-דרום פגיעים:

הסבר –

ההכרזה תקיפה אצל 2 הזוגות. הפעם זהר שיתף פעולה עם שותף אחר. לפי שיטתם (וזו גם שיטתו של זהר עם שי ), אוברקול בגובה 1 מראה רביעייה. לאחר התערבות היריב ב – 2 ( NEGATIVE FREE BID ) , הכרזת הדאבל ( SUPPORT )   מראה בדיוק שלושה ספיידים (תמיכה בספייד מבטיחה רביעייה) והכרזת  סדרה חדשה של מכריז האוברקול ( ביד לעיל – 4) בכל גובה שהוא מראה אורך דווקא בסדרה השנייה ( CANAPE STYLE ). הכרזת ה – 4 של צפון מציעה לעצור בחוזה זה למרות הידיעה שיש רק 7 שליטים. הכרזה זו מבטיחה יד טובה עם התאמה בסדרה הארוכה ( כלומר יש לאן לברוח..).

בשולחנות רבים שיחקו 5 (+600) אשר בד"כ בוצע לאחר שהעקיפה בספייד מצליחה ואפשר לתוך ספייד רביעי בדומם. הרבה אחרים נעצרו בחוזה חלקי בקלאב או בהארט. היו גם שהגנו נגד 4 אשר נופל בהגנה טובה 3 פעמים (+500) . היה גם זוג אחד שהכריז 3NT וביצע 10 לקיחות (+630) , אבל אף זוג לא הכריז 4. זהר זכה בהובלת ה–K עם האס וראה שעם חלוקת ספיידים לא אוהדת אפשר בקלות לאבד שליטה. לכן שיחק בהתאם ספייד נמוך (!!) מ – 2 הידיים בלקיחה השנייה. היריבים זכו בספייד, משכו לקיחה בהארט והמשיכו בדאימונד. זהר זכה עם ה–A, עקף בהצלחה בספייד ( העקיפה מצליחה בוודאות כי ברור שאם למערב ה – KQ , כל יתר הנקודות במזרח) , משך את ה–A והתחיל עם סדרת הקלאב. למזרח אמנם שליט גבוה אבל ברגע שיבחר לחתוך את הקלאב, לכרוז עדיין ספייד וכן סדרת הקלאב גבוהה. + 620 הייתה תוצאה מעולה לצפון – דרום.

אורן לידור.

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה
נגישות