אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / קונבנציית Transfer McCabe
קונבנציית Transfer McCabe

קונבנציית Transfer McCabe

פורסם ביום: 22.02.2022; עודכן ביום: 08.07.2024

קהל היעד:

וכעת, כתבה חדשה בנושא קונבנציית " Transfer McCabe "

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

ולכניסה לאווירה, לקישור ל " Jordan McCabe Globetrotters " – לחץ כאן; לקישור ל " What DRIVES Jordan McCabe: "I'll Always Be The 5'11" Unathletic Kid From A Small Town" " – לחץ כאן

הקונבנציה מיוחסת לזכותו של Mr. J. I. McCabe of Columbia, South Carolina, USA. המאמר שלו פורסם ב-The Bridge World, גיליון ינואר 1994.

עפ"י Robert S. Todd: כשמשחקים ב-Transfer McCabe, יש לנו הסכמה שאחרי הכרזת weak-2 מהשותף ו-takeout double של RHO, הכרזת סדרה חדשה אינה טבעית. במקום זאת, הכרזת אלו הן הכרזות transfer, המראות את הסדרה של המשיב עצמו או מראות התאמה בסדרת הפותח ומבקשות להוביל בסדרה אחרת. הפותח מקבל את ה-transfer ואז המaיב מראה איזה סוג יד יש לו בסיבוב הבא של ההכרזה – ע"י הכרזה, passing או חזרה לסדרת השותף.

כאשר השותף שלך פותח ב-weak-2 והיריב מצד ימין מכפיל-double's, מה המשמעות של ה-double? בדרך כלל, double מראה יד טובה ומזמין את השותף להמיר ל-double עונשין אם יש לו אורך וכוח בסדרת של היריבים. אבל כששותף פותח weak-2, הוא אומר במפורש שאין לו אורך או כוח באף אחת מהסדרות הצדדיות! אז, ה- יdouble כולה לשמש כהכרזה מלאכותית מבלי לוותר על שום דבר.

כך, שותפויות רבות משחקות את הצורה המודרנית של "McCabe Adjunct" מעל הכרזות weak-2 שלהן.

כאשר משחקים את McCabe, אנחנו צריכים דרך להראות סדרה ארוכה משלנו, מכיוון שסדרה חדשה מבטיחה כעת התאמה לסדרה של השותף. זה נעשה באמצעות ה-re-double. ה-re-double אומר לשותף שיש בידך סדרה ארוכה משלך שאתה רוצה שתשחקו בה (בדרך כלל כי אין לך התאמה בסדרה של השותף).

ה-re-double הזה מבקש מהשותף להכריז את ההכרזה הזולה ביותר, ואז תראה את הסדרה שלך. אתה חייב להשתמש בשיטה הזאת כדי להראות את הסדרה הארוכה בידך, כי הכרזה ישירה של כל סדרה היא כבר לא בגדר הכרזה טבעית, זו העלאה מכוונת הובלה של McCabe.

אנחנו יכולים להכריז אחת מהכרזות ה-Transfer McCabe עם כל יד שתכננה להתחרות בגובה-3, או בסדרה שלנו או בסדרה של שותף. ע"י שימוש בהכרזות אלו כאשר אנו מתחרים לגובה-3, אנו עוזרים ביתר דיוק לשותף להגן ו/או להתחרות בהכרזות.

לסיכום: כאשר שותפך פותח בהכרזת weak-2, לעתים קרובות אתה תעלה את ההכרזה הזו לפחות לגובה של 3. זה נכון במיוחד כאשר ה-RHO מכריז takeout double ויש בידך תמיכה של 3 קלפים, או אפילו doubleton מכובד, שכן אולי תרצה להעלות בסדרת השותף להתחרות בהכרזות.

השימוש בהעלאות Transfer McCabe מאפשר לך ולשותפך יותר דרכים להעלות את הסדרה של השותף (מגמה תכופה במתן הכרזות מודרניות) ויוצר תקשורת טובה יותר עם השותף – אתה יכול להראות התאמה לשותף ולעזור לו להגיע להובלת פתיחה טובה ע"י הצגת מכובדים בסדרה אחרת או שאתה פשוט מראה סדרה משלך.
משלך.

הכרזת ה-transfer-העברה הזו מאפשרת למשיב להראות מידית היכן נמצאים הערכים בידו ומשאירה את היריבים בחושך לגבי האם ה-transfer הראשוני הזה הוא "מוכוון הובלה עם התאמה" או מראה סדרה ארוכה של המשיב.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבתו " McCabe " – לחץ כאן

לקישור לשיעורו בכותרת " McCabe Responses to Preemptst " לחץ כאן

פירוט ההכרזות אחרי פתיחת 2 והכרזת double של היריב עפ"י Neil H Timm:

2022-02-22_075624

פירוט ההכרזות אחרי פתיחת 2 והכרזת double של היריב עפ"י McKenzie Myers:

2022-02-22_074933

פירוט ההכרזות אחרי פתיחת ♠2 והכרזת double של היריב עפ"י McKenzie Myers:

2022-02-22_150059

מעל 2 כל ההכרזות בגובה-3 הן טבעיות ו-♣3 מראה A/K של diamonds; ההכרזה של 3 מראה את ה-A/K. ההכרזות מעל 2 משתנות כמובן אם אתה משחק Flip-Flop מעל ה-double של הכרזת diamond.

לקישור – לחץ כאן

טבלת ההכרזות עפ"י המצגת של Henry Jackson בכותרת " McCabe Convention ":

ההכרזה

המשמעות

XX-Re-Double

יש בידי סדרה ארוכה משלי. אנא השאר את המכרז פתוח ע"י ההכרזה הזולה ביותר אם ה-Advancer יעבור כך שאוכל להכריז את הסדרה שלי או לעבור אם אתה מכריז אותה

2NT

שואל על feature (עוצר חיצוני, או A או K שמור) או Ogust בדיוק כמו ללא ה-double שלהם

סדרה חדשה

אני רוצה שתוביל את הסדרה שאני מכריז. יש בידי כמה קלפי spot בסדרה שלך, כך שתוכל ל-re-bid את הסדרה שלך אם ה-Advancer יעבור

3 בסדרת הפותח

Pre-empt מתון

4 בסדרת הפותח

Pre-empt או העלאת כלל מספר 17

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Neil H Timm: עם יד חלשה, החוזה שייך בדרך כלל ליריבים; מכאן שהכרזת השותף שלך אמורה לעזור לך עם ההובלה מכיוון שזה עשוי להיות החוזה של היריב.

הכרזות Mc Cabe הן:
העלאה פשוטה של הכרזות weak-2 של השותף מראה A או K בסדרה שהוכרזה. עם מידע זה עשוי מכריז ה-weak-2 להוביל את הסדרה. הכרזה בסדרה בדירוג נמוך יותר היא גם מוכוונת הובלה. זה גם מראה A או K. וזה מציע למכריז ה-weak-2 להכריז שוב ללא הפרעה.

ללא התאמה, השותף מכריז 2NT כממסר-relay ל-♣3. לאחר מכן המשיב מתקן או מכריז סדרה חדשה בגובה-3. המכריז הפותח חייב לעבור-pass. עם זאת, אם המשיב בהמשך יכריז את סדרתו של הפותח ב-weak-2 בגובה-3, לאחר הכרזת הממסר של ♣3, הוא שולל הובלה טובה וזה שוב מראה A או K בסדרה ה-Weak-2 ויד טובה.

שותפויות מסוימות הופכות את המשמעות של Mc Cabe’s Adjunct-התוספת של Mc Cabe.

Mc Cabe Adjunct (הפוך-reversed):

בשיטה זו, העלאה בסדרת ההכרזה של השותף שוללת A או K ורק מקדמת את ה-pre-empt. הכרזת סדרה חדשה בגובה-2 היא לשחק. הכרזה בגובה-3 מעל סדרת ה-Major שהוכרזה מראה A או K בסדרת ה-Major. ה-2NT הוא שוב ממסר-relay ל-♣3 והוא כמו ב-Mc Cabe Adjunct. ה-re-double של הסדרה שהוכרזה מראה יד חזקה, והוא נועד להעניש את היריבים.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י הכתבה של James Collins המדורג Silver Life Master בכותרת " Matchpoint Bidding ": המטרה של McCabe היא להשיג לקיחה נוספת אם היריבים בסופו של דבר יזכו בחוזה. האם McCabe Adjunct שווה את רוחב הפס שהוא צורך? ב-duplicate-תחרויות זוגות, התשובה היא כן. הלקיחה ההגנתית הנוספת הזו הוא המפתח בכל חוזה. אם הניקוד הוא ב-IMPs התשובה פחות בטוחה. ב-McCabe כאשר הניקוד הוא ב-IMPs צריך לגרום להפלת חוזה המשחק של היריבים, כדי שיהיה כדאי.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבת " McCabe Adjunct " – לחץ כאן

לקישור לכתבת " McCabe " – לחץ כאן

לקישור לכתבת " ?McCabe above 2 level " – לחץ כאן

לקישור לכתבת " ?McCabe Defences  " – לחץ כאן

לקישור לכתבת " Modified McCabe, Transfers, and Wrongsiding the lead " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?How bad was it " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Is a Psyhic System a Systemic Psych " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?What's the principle " – לחץ כאן

לקישור לכתבה-משאל " Preferred McCabe Flavor(s) for Those Who Play McCabe " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בכותרת " You hold:  ♠KT64 T KQJT9 ♣A54 " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בכותרת " You hold:  ♠AQJT 8x 8xxx ♣Jxx " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד של Ron Zucker המדורג Silver Life Master בכותרת " ?What's the principle " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות