אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: איזה Major?
Ask Sally: איזה Major?

Ask Sally: איזה Major?

פורסם ביום: 19.03.2018; עודכן ביום: 11.02.2022

קהל היעד:

2013-07-24_074611

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה ואחת עשרה " איזה Major?

שאלה:

משחקים Acol, השותף פותח בהכרזת אחד ב-minor ויש בידך את 2 ה-Major's. איזו סדרה תכריז ראשונה? דעתך על הדרך הטובה ביותר להכריז 2 סדרות ה-Major's תתקבל בהערכה רבה.

תשובה:

עם חמישה קלפי hearts וארבעה קלפי spades, השב 1. כמו כן, מומלץ להשיב 1 כאשר בידך 4-4: אם ביד השותף יש 4-קלפי spades, הוא יכריז 1 ואתה תמצא את ההתאמה שלך.

אם בידך 5-4 (עם 5-קלפי spades) או 5-5 אתה צריך להשיב 1. מה שקורה לאחר מכן תלוי ב-rebrid של השותף ובכוח היד שלך. אם השותף rebids 1NT, אתה יכול ל-rebid 2 עם יד חלשה; השותף יעבור או יעדיף את ה-spades. אם יש בידך מספיק למשחק מלא מול 1NT rebid של השותף (נאמר 9 נקודות מול 15-16 1NT rebid), אז אתה קופץ ל-3.

אם השותף rebids את ה-minor שלו הוא יחזיק בדרך כלל סדרת 6-קלפים ואתה לא צריך להוציא את זה מתוך חולשה; הרצף 2018-03-18_123247היה אמור להיות משוחק כחלש, אבל הנוהג הרגיל בתחרויות בימים אלה היא לשחק את זה כמחייב לסיבוב אחד, כי הקפיצה ל-3 תופסת כל כך הרבה טווח הכרזה, אשר יכול להקשות על האפשרות לחקור את המשחק הנכון או סלאם.

הכתבה הבאה: " 1NT או להעלות בסדרת השותף? "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י Larry Matheny: כאשר אתה ושותפך מחפשים התאמה בסדרת שליט, המטרה הראשונה שלך היא למצוא התאמת 8-קלפים או יותר. כאשר הכרזת הפתיחה מתחילה עם 1 או 1 – זה יכול לקחת 2-סיבובים של הכרזות לפני שתקבע אם יש לכם התאמה בסדרת Major. במכרזים אלה, חשוב כי לך ולשותף שלך יש דרך הגיונית, מבוקרת להחליף מידע על אורך הסדרה שלך.

אם שותפך פותח ויש לך שתיים או שלוש סדרות 4-קלפים תוכל להכריז בגובה אחד, אתה צריך להשיב בסדרה בדירוג הנמוך שלך (או, עם יד חלשה, בסדרת ה-Major בדירוג הנמוך שלה). נוהג זה נקרא "up-the-line", והפותח גם עוקב אחריו עם ה-rebids שלו. לאחר שתשיב, אם לפותח יש סדרת 4-קלפים הוא יכול להראותה בגובה -1, הוא תמיד מכריז אותה. אם יש לו 2 סדרות של 4-קלפים, הוא יכריז את הסדרה הנמוכה יותר. נוהג זה חוסך טווח הכרזה ומבטיח שתמיד תמצא התאמה של 4-4 בסדרת Major.

שים לב: עקיפת diamonds: זוגות רבים מיישמים את עיקרון "up-the-line" רק לסדרות major's, והם יעקפו סדרת diamonds של 40קלפים – או אפילו 5-קלפים – כדי להראות את ה-Major's שלהם. ככל שידך חלשה, אתה צריך יותר לעקוב אחר הנחיה זו.

לקישור – לחץ כאן וכאן

עפ"י bridge7: אם 2 סדרות ה-Major's הן בחלוקה 4-4 הכרז את הסדרה בדירוג הנמוך יותר (ה-) בהתחלה. אם ה-Major's הן 5-4, הכרז קודם את סדרת ה-Major הארוכה. אם חלוקת ה-Major's היא 5-5, הכרז קודם את הסדרה בדירוג הגבוה (ה-).

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Responder rebids. Choice of two suits " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Bidding 2-Suited & 3-Suited Hands " – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של Larry Cohen בכותרת " Responding to 1-Of-a-Minor Opening " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " responding to one of a suit " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Responses to Opening Bids " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " LESSON 5 Minor-Suit Openings and Responses " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Responses to Suit Bids " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Which Suit to Open " – לחץ כאן

מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות