אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הפתיחה Four Hearts היתה עדיפה
Ask Sally: הפתיחה Four Hearts היתה עדיפה

Ask Sally: הפתיחה Four Hearts היתה עדיפה

פורסם ביום: 27.12.2016; עודכן ביום: 19.08.2023

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה השבעים ושלוש: " הפתיחה 4 היתה עדיפה "

שאלה:

בתחרות זוגות, אני קבלתי יד המכילה 8 קלפי  בראשות A-K-Q-J-T. חשבתי על פתיחת 4 אבל, בפחד כי השותף אולי יעבור-pass על זה, החלטתי לפתוח 2 אשר השותף לא יכול לעבור. לצערי היריבים שלי התחרו עם 3 ואחריו העלו ל-4. היות ולא היינו פגיעים, הכרזתי 5 אשר הוכפל, כך הפסדתי 500 נקודות, לעומת ה-620 שהיריבים הפגיעים שלי היו מקבלים על ידי ביצוע 4 שלהם במצב פגיע. האם צדקתי להכריז 5?

תשובה:

כמובן שאתה צדקת להכריז 5 אם היריבים שלך היו יכולים לבצע חוזה 4. בצדק או שלא הייתה זו החלטה אחוז תלויה במספר גורמים, אבל כל הסימנים היו שם. אם היריבים שלך מכריזים בחופשיות ל-4 אז זה היה סביר להניח כי הם היו מבצעים אותו ואתה יודע שאינך יכול ללכת על יותר מעונשין של 500. אילו פתחת 4 מלכתחילה, לעומת זאת, יכול להיות שהיית משתיק את היריבים שלך לגמרי, ואם לא, היית מערב את שותפך בתהליך קבלת ההחלטות.

הכתבה הבאה: " פתיחת 4NT "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

אכן, פתיחה בגובה 4 הינה הכרזת Pre-emptive – מנע

לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבה " הקרבה – Sacrifice " – לחץ כאן

עפ"י כלל " סך כל הלקיחות ": במשחק בסדרה, סך הכול מספר הלקיחות שניתן להיות מושג על ידי שני הזוגות = סכום השליטים בשתי הסדרות הטובות ביותר שלהם. סך הלקיחות אצל 2 הזוגות=סך השליטים שהם מחזיקים. אם לך ולשותפך התאמה של 8 קלפים, וכך גם ליריבים-יש סה"כ 16 שליטים – מסקנה שיש יחד 16 לקיחת (אם נבצע 9 לקיחות ב- הם יבצעו 7 ב-. אם נבצע 8 לקיחות ב- הם יבצעו 8 ב- וכו'. כלל זה יעזור לך לחשב האם כדאי להכריז במצב שחלוקת הנקודות שווה (או לרעתך): אם יש ל-2 הצדדים 9 קלפים ביחד הם יכולים להגיע לחוזה בגובה 3! אם יש להם 10 קלפים הם יכולים להיות בחוזה בגובה 4! (הכלל יותר מדויק כשמספר הנקודות שווה בין היריבים).

עפ"י Karen Walker: הכרזות פתיחה בגובה-4: עם ידיים יוצאות דופן עם סדרות ארוכות מאוד וחוזק קלפים מוגבל. סדרות Major: הכרזת פתיחה של 4 או 4 נקראת הכרזת "כיבוי"-סגירה. אולי יש לך תקוות טובות לעשות את החוזה שלך, במיוחד אם אתה במצב פגיע. אם אתה לא יכול להצליח לעשות את זה, זאת עשויה להיות הקרבה טובה, גם אם היריבים מכפילים.

כשאתה שוקל האם לפתוח או לא או להכריז overcall עם הכרזה בגובה-4, קח בחשבון את מצב הפגיעות. אם אתה לא פגיע, הכרזה בגובה-4 נוטה להיות חלשה יותר ומונעת-pre-emptive יותר. זה יכול להיות יעיל במיוחד אם היריבים פגיעים – ככל שאתה מכריז גבוה יותר, כך קשה להם למצוא את החוזה הטוב ביותר שלהם.

הכרזות בגובה-4 במצב לא פגיע יכולות להתבצע עם ידיים שבהן יש לך מעט תקווה לבצע את החוזה, אלא אם לשותף יש יד טובה מאוד. קו מנחה טוב הוא שיש בערך 7-8 לקיחות משחק.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י 60secondbridge: מה אתה צריך כדי לפתוח בגובה ארבע: ♠4 ו-4 הן הכרזות מנע-pre-empyive, הכרזה זו אינה חלה על סדרות minor מכיוון שגובה ה-4 אינו משחק מלא ולכן הסיכונים גדולים מהתגמולים. הכרזות מנע בברידג' מונעות מיריבים למצוא את החוזה הטוב ביותר. כשאתה מבצע הכרזה זו אתה מבטיח סדרה חזקה של 8 קלפים ופחות מ-13HCP. חייבת להיות לך גם סדרה באיכות טובה (סדרה עם לפחות 2 מתוך 3 המכובדים העליונים).

שיקולי ספירת נקודות:

1. אם יש בסדרה שניים מתוך שלושת המכובדים העליונים, תוכל להכריז עם מינימום של 5 HCP.
2. בעת חישוב ה-'פחות מ-13 נקודות', אתה כולל נקודות חלוקה עבור אורך, לכן, סדרה של 8 קלפים נותנת לך 4 נקודות של אורך סדרה חשב 12 נקודות פחות 4 נקודות חלוקה של אורך ואתה צריך פחות מ-8 HCP כדי לפתוח בגובה-4.
3. הטווח שניתן לשחק עבור הכרזת פתיחה pre-emptive-מנע בגובה-4 הוא 5-8 HCP.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Opening Bids at 2, 3 and 4 Level – Fewer than 12 Points " – לחץ כאן

מה דעתכם?

וכמעט באותו נושא, לקישור לסרט " Four of Hearts " בכיכובם של Charles Divins, Nadine Ellis, Darrin Dewitt Henson – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות