אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: פריצת המוסכמות
Ask Sally: פריצת המוסכמות

Ask Sally: פריצת המוסכמות

פורסם ביום: 03.08.2016; עודכן ביום: 11.05.2024

קהל היעד:

2015-12-12_115247

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה החמישים ותשע: " פריצת המוסכמות "

שאלה: כמה נוקשות הן המוסכמות? לימדו אותנו שיש לפתוח עם 12HCP ביד הניתנת להכרזה וכי overcall של 1NT דורש 15-16 HCP. האם הימנעות מפתיחה עם 18 HCP, או overcall עם רק 14 HCP, מהווה הפרה?

מצב לא קל יותר היה כאשר חולקה לי סדרת שישה קלפים כולל ארבעת המכובדים העליונים ביד של 19 HCP. כפי שאני מבין את שיטת ה-Acol, זה מצדיק הכרזת פתיחה של שניים בסדרה. למרבה הצער הסדרה שלי היתה clubs והכרזת 2 מראה +23HCP. לא רציתי להישאר ב-1 ולא מסוגל להכריז 2, הכרזתי 3, אשר הובן כ-pre-empt. מנהל התחרות הציע כי בנסיבות אלה הייתי צריך " לשקר " קצת ולהכריז 2. זה, לדעתי, יהיה בדיוק כמו הטעייה.

תשובה:

באופן כללי יש הגדרה די חזקה של הכרזה, אבל כמה חסרי בהירות בקצוות-בשוליים הם מקובלים. כך אם אתה למדת כי אתה צריך לפתוח את ההכרזה עם 12 HCP וסדרה ברת-הכרזה (biddable suit), זה בסדר לפתוח עם 11 או אפילו 10, בתנאי שיש לך פיצוי נוסף בדרך של צורת-יד, אבל זה לא יהיה אישור כדי לפתוח עם יד מאוזנת של 10 HCP, או יד חלוקתית של 6 HCP. אבל זה לטובת השותפות שלך ולא לאף אחד אחר. איך אפשר לצפות כי שותפך יעזור לך בבחירת חוזה סופי אם הוא / היא מצפה שיהיו לך 12 HCP לפחות כשאתה מופיע עם 10?

עפ"י החוקים הנוגעים בדבר, אתה יכול לפתוח עם מה שאתה רוצה (פחות או יותר – יש כמה יוצאים מן הכלל) אבל אם תסטה ממה שאתה צריך בהפרש ניכר, אז אתה נחשב כאילו 'psyched'. באופן כללי, הכרזת פתיחה נחשבת "psych" כאשר היא מבוססת על פחות מ -8 HCP. עם זאת, המונח יכול באותה בקלות להיות מיושם על אי פתיחה בכלל עם 18 HCP, או אכן פתיחה עם הכרזת מנע – pre-emptive עם-19 HCP.

כאשר אתה משחק Acol רגיל תמיד יש בעיה עם יד ששווה הכרזה בגובה 2 כאשר הסדרה העיקרית היא clubs. חלק מהשחקנים עוקפים את זה על ידי משחק של חלוקה כזאת עם פתיחת 2 ו-rebid 3 שאינו מחייב, אבל אני לא ממליצה על זה כי תהיה לך בעיה בכל פעם שתהיה לך יד חזקה כאשר הסדרה העיקרית היא clubs.

פותח בגובה שלוש מראה יד חלשה עם סדרה ארוכה: K-Q-J-x-x-x-x ולא שום דבר אחר היא הנורמה המקובלת על מצבי פגיעות שוות, אולי עם קצת פחות בפגיעות נוחה וקצת יותר כאשר פגיע נגד לא-פגיע. זוהי דרך מאוד ארוכה מספירת 19 HCP.

כאשר היד שלך אינה מתאימה כנכנסת לשום קטגוריה, אז אתה חייב לבחור את ההכרזה הקרובה ביותר. כאן, אין שום דבר פסול עם פתיחה בגובה אחד. אחרי הכל, אם יש לך 19 HCP תצטרך למצוא שותף ביד עם 6 או 7 HCP אם אתה רוצה לבצע משחק מלא ואם יש לו את זה הוא יגיב ל-1.

אם אתה מעלה את ספירת הנקודות שלך מעט – עד 21, נאמר- אז עם יד מאוזנת זה יכול להיות הכי טוב לפתוח 2 ובהמשך rebid 2NT, מראה 23-24 מאוזן. שני ה-clubs הנוספים שלך יפצו על המחסור בנקודות.

הכתבה הבאה: " Pre-empting אחרי פתיחת 1NT "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

כמובן, מומלץ לשמור על המשמעת ולבצע הכרזות עפ"י המוסכמות ועפ"י הסכם השותפות. יחד עם זאת, ניתן לבצע הכרזות אגרסיביות עפ"י הנסיבות – יד חלוקתית מאוד, מצב הפגיעות וכדומה.

עפ"י הכתבה " Disciplined Bidding ": אין כמעט ספק כי בזירת משחק הברידג' של היום, סגנון הכרזות אגרסיבי לעתים קרובות יתוגמל. עם זאת, יש הבדל עצום בין להיות אגרסיביים ופשוט לעשות הכרזות גרועות. נכללים בקטגוריה הכרזה גרועה הם: 1) הכרזות ללא מטרה, 2) הכרזות-יתר – over-bidding, ו -3) overcalls גרועים. התוצאה השכיחה מכל האפשרויות האלה היא או ניקוד מינוס גבוה או מתנה ליריבים כאשר אתה נותן להם " תכנית אב " כיצד יש לשחק את היד.

לקישור לכתבה " הכרזות אגרסיביות במשחק הברידג' " – לחץ כאן

כזכור, הפותח לא צריך בדרך כלל לפתוח אחד בסדרה במושב הראשון או במושב השני עם פחות מ-12 HCP כי המשיב עלול להכריז משחק מלא עם כוח של 13HCP. יוצאי דופן הם כאשר מחזיקים 11 HCP וסדרת 6-קלפים טובה או שתי סדרות 5-קלפים טובות. לפתיחה עם ידיים גבוליות ניתן להשתמש בכלל ה-20: כדאי לפתוח אם תוצאת חיבור HCP + מספר הקלפים ב-2 הסדרות הארוכות היא לפחות 20.

לקישור לכתבה " חוקים וכללים במשחק הברידג' – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " Deadly Bridge Sins " נחשבים " חטאי ברידג' קטלניים ":

  1. הכרזות ללא ערכים;
  2. הפרות של שיטות ההכרזה;
  3. פעולות חד-צדדיות;
  4. משחקים אימפולסיביים;

לקישור – לחץ כאן

biddable suit = החזקת סדרת ארבע-קלפים היא אורך סדרה מינימאלי תקין להכרזת סדרה.

לקישור לכתבה " פתיחות, פתיחות חזקות ופתיחות מיוחדות במשחק הברידג'  " – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " הכרזות Overcall :" Overcall של 1NT לאחר פתיחה מראה בד"כ יד המתאימה לפתיחת NT כלומר חזקה ומאוזנת שבה 16-18HCP (עפ"י מקור נוסף: 15-18). הכרזה זו מבטיחה עוצר אחד לפחות (רצויים 2) בסדרת הפותח. במושב האיזון – balancing, כלומר אחרי 2 פאסים על הכרזת הפתיחה של היריב של 1 בסדרה, ניתן להסתפק ב- 13-15HCP.

לקישור לכתבה – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " Direct One Notrump Overcall Structure ": הכרזת Overcall 1NT ישיר הוא נשק רב עצמה. על ידי הצגת ערכים משמעותיים מעל הכרזת הפתיחה של היריב, היא קובעת כי הצד ההגנתי יכול להתמודד ולהתחרות כדי לקבל את החוזה ולבצע אותו.

לקישור – לחץ כאן 

לקישור לכתבה " Competing After 1NT Overcalls by Opponents " – לחץ כאן

הגדרת הפרה (Infraction) עפ"י חוקי משחק הברידג': אי-קיומו של חוק או תקנון על-ידי שחקן.

לקישור לכתבה " Sorry Partner " – סליחה שותף – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות