אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / הכרז יותר באגרסיביות כאשר אינך פגיע (Non-vulnerable)

הכרז יותר באגרסיביות כאשר אינך פגיע (Non-vulnerable)

פורסם בתאריך 07.06.2011

זהו טיפ מספר 1 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

כל לקיחת חסר (under tricks) במצב אי-פגיעות עולה רק 50 נק', כך שללא Double שנופל 2- לעתים קרובות היא תוצאה נהדרת, לעומת רוב המשחקים החלקיים שיכולים היריבים לבצע-110 נק' עבור 2 או 2.  חשוב מאוד להתרגל להתחרות באגרסיביות על משחקים חלקיים, בייחוד שההכרזה מסתיימת בגובה 2. תופתע מהתוצאות הטובות שתקבל, כי רק מעט מהשחקנים במועדונים מכריזים Double על חוזים חלקיים בגובה 2 או 3.

הביאור:

2014-01-12_205018

אתה בדרום, לא פגיעים. עם 6 נקודות בלבד, אתה עלול לחשוב בוודאי לא לשקול להכריז. אבל איפה כל הנקודות? אם היריבים לא יכולים להכריז משחק מלא, שותפך חייב להיות לפחות עם 11 או 12 נקודות, הוא לא הכריז כי ידו מאוזנת מדי, כלומר זה תלוי רק בך להכריז עבורו! מאחר ועברת על 1, זה יהיה ברור כי ידך לא חזקה מאוד. זה כמעט תמיד לא נכון למכור ליריבים שלך שניים ב-minor אם נראה כי הם מצאו התאמה מתונה.

ההכרזות מתחילות:

2014-01-12_205049

למזרח- מערב יש סבירות לפחות להתאמה של שבעה קלפים, אם לא התאמה של שמונה קלפים ב-, ואתה היית מצפה מהם לעשות את החוזה שלהם בניקוד של 90, או ניקוד סביר יותרשל 110 עבור overtrick. ניתן בבירור להשיג ניקוד טוב יותר אם אתה עושה 2 , אבל אולי יותר חשוב out-score, גם אם אתה נופל אחד- ואולי אפילו אם אתה נופל פעמיים. קח את זה בחשבון, כותב הטיפ מקווה שאתה יכול לראות, כי הסיכונים אינם גבוהים כל כך בהכרזת 2. כל דבר לעתים קרובות עלול להשתבש, אבל בתשע מתוך עשר פעמים תקבל ניקוד טוב יותר על ידי התחרות.אז אתה הכרזת 2 וזה זכה במכרז. היד המלאה היא:

2014-01-12_205120

כפי שאתה יכול לראות, עם הידיים שלך שהן כה מאוזנות כך תיפול אחד למטה בחוזה של 2, אבל -50 הוא ניצחון עם היכולת של למזרח- מערב לניקוד קל של 110 . כצפוי, לשותף שלך היה אוסף בריא של נקודות אבל ידו מאוזנת ולכן הוא לא היה מסוגל להכריז. לעיתים קרובות אלה דילים תחרותיים, זו היד עם החלוקה, ולא הנקודות, אשר תבצע את ההכרזה.

כמה אתה יכול להיות אגרסיבי בגובה שניים או שלוש תלוי באיזו תדירות אתה צפוי לקבל double.

בברכה,

גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2014

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה