אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / להכריז או לא להכריז " Trap pass " – " פאס מלכודת " ?

להכריז או לא להכריז " Trap pass " – " פאס מלכודת " ?

פורסם ביום 10.01.2013; עודכן ביום 31.05.2017

וכעת כתבה חדשה:  "להכריז או לא להכריז " – " פאס מלכודת " ?

הגדרת המונח " פאס מלכודת – Trap pass " וב-slang מכונה " sandbag " : פאס על ידי שחקן, שיריבו מצד ימין-RHO בדרך כלל פתח המכרז עם הכרזה בסדרה, שבה השחקן הוא חזק במיוחד, וכמו כן יש מספיק ערכים כדי לבצע הכרזה אחרת. מכיוון שהשחקן מבין שיריביו סביר מאוד שיהיו במצב של חוסר התאמה, השחקן מקווה לניקוד טוב יותר בהחזקה ההגנתית שלו מאשר להחליט להיכנס למכרז. למרות שאין זה מקובל, הסטטיסטיקה קובעת כי עם ערכים העולים על 18HCPs, כל פעולה אחרת מאשר פאס עדיפה, שכן הכרזת המשחק היא יותר סבירה מאשר לא. (bridgeguys)

מעיון בכתבות שהתפרסמו ברחבי " הכפר הגולבאלי " עולה כי המומחים חלוקים בנושא "פאס מלכודת ".

לדוגמא, אלופת העולם בברידג' Rixi Markus קבעה: " Never make 'trap' passes – לעולם אל תכריז " פאס מלכודת "

לדעתו של Phillip Alder עורך מדור הברידג' בעיתון " nytimes " פאס מלכודת כפי שהוא נקרא לעתים, יצא מאופנה לפני שנים רבות, ומסיבה טובה. לקישור לכתבה – לחץ כאן
לעומתם, Eddie Kantar ממליץ על השימוש באסטרטגיית (טקטיקת) " פאס מלכודת ", כאשר השחקן היריב פתח בהכרזת הסדרה הארוכה שלך, במטרה לאפשר לך להכריז בהמשך double מעניש של החוזה של היריבים.
במקום לבצע הכרזת overcall סבירה, יכול ה-overcaller להשתמש בתכסיס הערמומי של מעבר-pass על הכרזת הפתיחה של היריב, מצפה להזדמנות במטרה להשיג תוצאה טובה עוד יותר.
ההכרזה יכולה להיות:

(1C) – P – (P) – (X)
P)   – P)

זה לעתים קרובות טוב יותר לעבור-pass עם יד חזקה ויותר שליטים מאשר ליריבים בציפייה לניקוד חיובי נטו. פאס מלכודת יעיל גם כאשר ליריבים יש חוסר התאמה בסדרה, לעתים קרובות מכריזים מעבר לחוזה בר-השגה. (onent)

יש שחקנים שמרגישים שלהיות ממושמע במשחק הברידג' פירושו רק באמצעות הכרטיס הירוק. זה שקר. שחקנים מתחילים, ללא מיומנויות של הערכת יד או שיפוט ברידג' עוברים-pass , כאשר הם צריכים להכריז מעל הכרזת הפתיחה של היריב ומכריזים כאשר הם צריכים לעבור. אל תעבור, רק כדי "לחכות ולראות". זו אסטרטגיה עלובה שמאפשרת לצד שלך להיות pre-empted מההכרזה או להטעות השותף. פאס היא הכרזה חוקית הנותנת מידע לשותף. הפאס שלך אומר שאין לך הכרזת Take Out double או overcall או pre-empt כך ששותפך ישפוט המכרז בהתאם. " פאס מלכודת" צריך לבטא כפילות חמורה בסדרה שלהם ולא רק יד חסרת הכרזה מושלמת.

אתה לא מכריז פאס מלכודת במצב פגיע כנגד לא-פגיע, כך לייצר איזה הכרזה בשלב המוקדם של המכרז . זה נחוץ, כדי שהיריבים לא יוכלו להשתמש בטקטיקות כדי למנוע ממך להגיע למשחק הפגיע שלך. (edmontonbridge.ca)

כלומר, השתמש ב " פאס מלכודת " כאשר היריבים פגיעים ויש אפשרות להכריז Double מעניש על החוזה שלהם.

במצב של איזון-balancing כמה חזקה היא ידו של שותפך?

אחת סיבות לאיזון-balancing היא להגן על ששותפך כאשר יש בידו ערכים טובים, אבל לא הייתה לו הכרזה תאורית זמינה במושב הישיר. בחלק מהמקרים האלה, יכול להיות שהוא הכריז " פאס מלכודת " עם יד חזקה שלא יכול היה להכריזה בגלל האורך בסדרה של הפותח. כדי לקבל מושג כללי על נקודות וחלוקת ידו של השותף כאשר היריבים עברו על הכרזה אחת, בדרך כלל ניתן להניח כי:

  1. בממוצע, לצד שלך יהיה כ 20-22 נק ' וליריבים יהיו 18-20 נק '. (14-16 לפותח, 4 לשותפו). החסר את ה-HCP שלך מה- 20-22 של הצד שלך כדי לקבוע את מספר הנקודות של השותף.
  2. אם ידך קצרה בסדרת הפותח, מתח כדי לאזן. זה יותר סביר ששותפך חזק וארוך ביד שלו בסדרת היריבים וזאת עשויה בהחלט להיות הסיבה שהוא לא יכול להכריז. (comcast.net)
ו-2 תובנות בנושא Double ו" פאס מלכודת ":

סוג ה-Double

סוג הדאבל

עיתוי ההכרזה

מטרה

Re-Opening

פותח

מדובר במצב שאתה קצר בסדרת ה- Over Call (רצוי בין קלף אחד לשניים) וכל סדרה אחרת (בד"כ) מתאימה לך. יכול להתבצע עם 12 נקודות וגם עם 20 נקודות.

כדי לפתוח את ההכרזה מחדש ולאפשר לשותף להכריז את אחת מהסדרות האחרות. המשיב חייב להכריז אלא אם יש לו Trap Pass (פאס מלכודת).

Double Penalty על חוזים של משחק חלקי: 

המקרה

כאשר

Double הנובע מ-Trap Pass (פאס מלכודת)

שחקן הכריז Pass לאחר הכרזת מתנגד צד ימין שלו, ולאחר מכן, כשאותה סדרה הוכרזה שוב מימינו, הוא הכריז Double

זה חשוב שלך ולשותפך תהיה מערכת אמינה של הכרזות לטיפול בהכרזות מושב passout – המושב הרביעי. הסיבה היחידה להכרזות האלה היא להגן על שותפך, שעשוי להכריז " פאס מלכודת ". (reginabridge)

לקישור לכתבה " Balancing-or What to Do if the Opponents Stop Bidding - לחץ כאן

בהקשר של " לפני שנים רבות " – לכתבה " A Trap Pass " בעיתון " Reading Eagle " מיום 19.09.1936 – לחץ כאן

ולכתבה בעיתון " The Evning Independent " מיום 08.02.1939 – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Bridge: When Overcall Is Possible As 'Trap Pass' Alternative " של Alan Truscott בעיתון nytimes – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Trap Pass of the Day " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Trap Pass " – לחץ כאן

חדש! לקישור למסמך " Trap-Pass " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Bidding after a trap pass " בפורום BBO – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " ?Trap Pass Whats next if partner failured to reopen with double " בפורום BBO – לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Trap Pass " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבתו של אלדד גינוסר " בית האימה – וושינגטון DC " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

סגור לתגובות

למעלה