אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / שמור על המכובד שלך כדי "להרוג" את המכובד בדומם

שמור על המכובד שלך כדי "להרוג" את המכובד בדומם

פורסם בתאריך 06.03.2012

זהו טיפ מספר 52 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

שמור על המכובד שלך כדי "להרוג" את המכובד בדומם

הביאור:

אם יש קלף מכובד בדומם ולך מכובד ה"יושב" מעליו, אז עליך לנסות לשמור על המכובד שלך כדי "להרוג" את המכובד בדומם, גם אם זה אומר שעליך לשחק נמוך על הובלת שותפך.

שותפך מוביל ב- 2 כנגד 4 . מהדומם משוחק ה- 8. מה אתה משחק?

אתה יודע שלשותפך שלך אין את ה-A כי הוא לא מוביל מתחת-underlead לאס כנגד חוזה בסדרה (ראה טיפ 55). זה אומר שאם אתה משחק את המלך שלך הוא ייהרג על ידי האס של הכרוז, ולאחר מכן עקיפה מובנת מאליה שניתן לבצע כנגד שותפך - שלוש לקיחות לכרוז. שמור על המלך שלך להרוג המלכה בדומם: שחק נמוך.

הכרוז מנצח את הלקיחה הראשונה עם 8, אבל לא יכול עכשיו לעשות את שלוש הלקיחות, כל עוד  המגנים אינם מובילים את הסדרה מחדש.

הנה מקרה פשוט יותר, שבו יש לך קלפי ביניים:

שותפך מוביל ב- 2 כנגד 4. מהדומם משוחק ה- 6. מה אתה משחק?

שוב, אתה שומר על המלך שלך כדי להרוג את המלכה של הדומם, אבל הפעם ה-10 שלך יהיה נשק רב עוצמה. מכיוון שלשותפך לא יהיה האס (הוא קרא כבר את טיפ 55 !) אתה יודע שיש לו נסיך , אז ה- 10 שלך יחייב את הכרוז לנצח באס שלו :

בסיבוב השני, שותפך יכול להוביל הנסיך שלו והמלך שלך מוכן למלכה בדומם.

דוגמא אחרונה:

שותפך מוביל את  3 כנגד חוזה 3 על ידי דרום. מהדומם משוחק נמוך. מה יקרה אם אתה משחק את הנסיך? הכרוז יזכה במכובד שלו ויש לו עקיפה פשוטה כנגד המכובד של שותפך. שמור על הנסיך כדי להרוג את ה- 10 של הדומם. הכרוז זוכה בלקיחה הראשונה עם 6, משחק  שליט אל הדומם ומוביל club למלך שלו ולאס של שותפך. השותף מוביל כעת 2 והדומם עוקב בנמוך. שוב,  אתה שומר על המכובד שלך בחזרה - לאס שלך יש את הראייה שלו על המלך בדומם. ה-10 שלך יילכד על ידי המלכה של הכרוז והעבודה שלך כמעט נעשתה.

 החלוקה המלאה היא:

הכרוז יוצא עם  J ושותפך זוכה במלכה שלו ומחסל את סדרת ה-diamonds על ידי הובלת J , מוחץ המלך בדומם.  לאחר לקיחת הלקיחות ב-diamonds שלך אתה מוביל שליט בחזרה והכרוז יכול לנסות לבסס את סדרת ה-club , אבל עם חלוקה של 4-2 הוא חייב לוותר. בסופו של דבר הוא צריך לשחק בעצמו את סדרת ה-hearts ולתת לך לקיחה נוספת ונופל:1 למטה.

שים לב לשני המשחקים שלך בסדרות האדומות: טעות באחת מהן ולכרוז יש "נסיעה קלה". סדרת ה-heart היתה קשה במיוחד:  שותפך לא עשה בחירה טובה של הובלה, שליט היה בטוח יותר. עם זאת, טוב עשה שלא להחמיר את טעותו. ניתן לראות כי אם אתה שם את הנסיך שלך בסיבוב הראשון, אז המלכה היתה לוקחת אותו והמלך של שותפך יישאר בתוך "ציפורני" הדומם של אס- עשר?

נדיר שאתה צריך לשחק נמוך על הובלת שותפך, אבל אם אתה רואה שאם תעשה זאת תגן על המכובד של שותפך מפני סכנה עתידית, עליך לעשות זאת – במיוחד אם בתהליך תשמור על סיכוייך "להרוג" את המכובד בדומם.

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה