אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Overcall חלש חייב להתבסס על סדרות חזקות.

Overcall חלש חייב להתבסס על סדרות חזקות.

פורסם ביום: 03.07.2011; עודכן ביום: 10.04.2020

זהו טיפ מספר 20 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

Overcall חלש חייב להתבסס על סדרות חזקות.

הביאור:

תמיד צריכות להיות לך סיבות טובות להכריז Overcall, כאשר ידך חלשה תיתכן רק סיבה אחת: יש לך סדרה חזקה וארוכה. אם שותפך יכול להסתמך על איכות הסדרה שלך. זה יאפשר לו שיפוט נכון במהלך ההכרזה ובמהלך המשחק.

הידיעה כי שותפך מחזיק בסדרה חזקה יכולה לעזור במספר דרכים: (א') זה הופך את הבחירה שלך בהובלה לקלה יותר - אתה לא צריך להתפתות בהובלת הסדרה משל עצמך כי לשותפך תהיה החזקה אשר יש לה ערך, כאשר מובילים לכיוונה ; (ב') זה יכול לעזור כדי לבחור את החוזה הסופי עם מכובדים גבוהים בסדרתו של שותפך, אתה יכול לסמוך על סדרה יציבה ולנסות להגיע לחוזה NT (ראה טיפ 14-" כח ואורך בסדרות –minor's יסייעו לבצע חוזה ב-NT ") וכן (ג') אולי אפילו לאפשר לך להעניש את היריבים שלך עם Double.

איך תדע שיד שותפך חלשה?  אם יש בידך 7 או 8 נקודות והיריבים מכריזים משחק מלא, על ה-Overcall שלו להראות סדרה טובה מאוד, שעליה תוכל להסתמך.

תסתכל על היד למטה ותראה אם אתה יכול לעשות שימוש ב-overcall של שותפך. אתה בדרום, מחזיק:

עם מזרח – מערב פגיעים, אתה שומע את המשך המכרז:

מה לכל ה… הכריז שותפך? לא נראה כי יש בידו נקודות רבות, ולכן הוא היה צריך סדרה מעולה. כאשר אתה משחק בתחרות זוגות ( duplicate pairs ) ויש לך יד הכפלה מעולה: אתה סומך על השותף שלך כי יש  בידו סדרה טובה, אז אתה מכריז Double ומוביל את ה-K. החלוקה המלאה:

מחלק מערב, מזרח-מערב פגיעים:

בחלוקה זו אתה יכול לקחת את 3-הלקיחות הראשונות - מערב לא יכול  overruff ה-9 שלך, עדיין יש לך A ו-K בשליט! זה  500 + עבור שתי נפילות ב-Duoble - ופגיעים.

כמה שחקנים בתחרות ישתמשו בהכרזות בקפיצה להראות ידיים חלשות כמו למעלה של צפון, אבל במשחק במערכת הטבעית אתה צריך לאפשר ל-overcalls שלך בגובה אחד לאפשר מרווח הכרזות רחב. לצפון יש סיבה טובה ל-overcalling: לא רק שהוא רוצה הובלה בסדרה, אבל הוא מרגיש שאם הוא ימצא התאמה, הוא יוכל למצוא הקרבה נגד 4 כי הפגיעות נוחה.

שנה את יד הדרום לזו שמתחת, למשל:

עכשיו 4 יבוצע בקלות, אבל צפון דרום יתחרו על4. חוזה זה עושה רק 7 לקיחות, אבל בפגיעות הנתונה, זה עולה רק  500 – עבור שלוש נפילות ב-Duoble, במקום 620 – עבור 4.

Overcall אגרסיבי יכול להשתלם בדרכים רבות ושונות, אך ביד חלשה הקפד להחזיק סדרה טובה וחזקה.

מקור: B. Magge-Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

לקישור לכתבה " הכרזות Overcalls – כתבה תשיעית: Weak Jump Overcalls-WJO's " – לחץ כאן

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011-2020

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות